Lucie Pudilová se nejspíš rozloučí se slavnou UFC

Foto: ufc.com

Radost vystřídala frustrace a zmar. Čeští fanoušci bojových sportů se teprve před pár dny nemohli vzpamatovat z toho, že Jiří Procházka podepsal smlouvu s prestižní organizací UFC, kde se hodlá měřit jen s těmi nejlepšími zápasníky planety. Když ovšem opomeneme Makchmuda Muradova, jenž pochází z Uzbekistánu, ale hrdě se hlásí taktéž k České republice, v útrobách slavné organizace pravděpodobně brzy „osiří“. Česká bojovnice Lucie Pudilová si nedávnou prohrou na turnaji UFC Fight Night 166 v americkém Raleigh zřejmě podepsala definitivní ortel.

Vyrovnaný souboj radost z výhry nepřinesl

Pětadvacetiletá rodačka z Příbrami neprožívá dvakrát šťastné období. Ačkoli na turnaji UFC Fight Night 166 sahala po vítězství nad Američankou Justine Kishovou, nakonec z ringu odešla s krvavými šrámy a dalším neúspěchem. Podle rozhodčích měla její soupeřka po čas celého zápasu jasně navrch (s čímž my tak úplně nesouhlasíme), takže rozhodování nebylo nikterak složité. Lucie Pudilová prohrála už čtvrtý zápas v řadě, přičemž radost z vítězství nepoznala už od února roku 2018.

Těžko říct, co za nepříznivou šňůrou vlastně stojí. Podle sportovních odborníků česká bojovnice dojíždí na chybějící dravost, tvrdost a nedostatečnou aktivitu. Všechny tyto skutečnosti ji nejspíš budou stát místo mezi elitou, protože taktové výsledky se v organizaci, jako je UFC, prostě neodpouští.

O konci Pudilové se hovoří už poměrně dlouho

Informace o tom, že Lucie „Střela“ Pudilová dostane od vedení UFC poslední sbohem, kolují mediálním prostorem už od prohraného zápasu s pětatřicetiletou Antoninou Shevchenko. Tehdy však jedinou Češku v organizaci spasily body za atraktivitu klání, které fanoušci hltali každým coulem. To ovšem v aktuálním případě bohužel neplatí. Diváky duel nesmírně nudil, dokonce na obě zápasnice po čas celého střetu hlasitě bučeli a pokřikovali, že za takovou podívanou peníze nedávali.

Foto: ufc.com