Conor McGregor nečekaně ukončil kariéru

i Foto: foxnews.com
                   

„Nazdar, lidi. Rychlé prohlášení: Dnes jsem se rozhodl odejít ze sportu, který se formálně nazývá MMA,“

tímto způsobem Conor McGregor šokoval celý svět prostřednictvím Twitteru. Po dlouhých deseti letech, kdy patřil k naprosté špičce mezi zápasníky, se rozhodl ukončit bohatou sportovní kariéru a užívat si „důchodu“. Proslavil se nejen nesporným umem, ale také množstvím skandálů. Jedni jej milovali, druzí nenáviděli. Pojďme si proto připomenout jeho největší úlety, kterými se nesmazatelně vryl do paměti nás všech.

Pro ostrá slova nikdy nešel daleko

McGregor se před zápasy vždycky snažil vyvolat rozruch, byl tím pověstný. Jenže občas se nechal snad až příliš unést euforií. V roce 2015 na Twitteru tituloval svého německého soupeře Dennise Sivera jako „Nácka“. Andreho Filiho označil za „bu*eranta“. Po jedné tiskovce házel na soupeře Natea Diaze plechovky. Zkrátka se vždycky snažil vzbudit pozornost, což mělo většinou za následek obrovskou vlnu kritiky ze všech stran.

Útok na autobus plný soupeřů

V New Yorku roku 2018 Conor předvedl jeden ze svých „nejslavnějších kousků“. V podzemních garážích tehdy napadl autobus. Rozbil dvě okna a zranil tak dva zápasníky. Do té doby se zdálo, že má McGregor přeci jen nějaké mantinely, ale tímto činem všechny přesvědčil o opaku. Později po incidentu se přihlásil na policii, díky čemuž ho čekal pouze trest v podobě veřejně prospěšných pracích a uhrazení vzniklých škod. Dále mu byla uložena povinnost absolvovat kurz sebeovládání.

Hromadná bitka s fanoušky

Kurz sebeovládání se zřejmě minul účinkem, protože ještě téhož roku se McGregor zapojil do hromadné bitky s fanoušky bezprostředně po zápase s Nurmagomedovem. Ačkoli horkokrevný Ir celý tento incident nezačal, neváhal se do něj přesto zapojit. Oba zápasníci vyfasovali tučné pokuty a půlroční stopku v rámci UFC.

Fotografie s Vladimírem Putinem

McGregor je fandou fotbalu, proto navštívil finále Mistrovství světa v Moskvě. Tam se potkal s ruským prezidentem Putinem, jehož označil za jednoho z největších a nejschopnějších vůdců dnešní doby a setkání korunoval společnou fotografií, kterou následně umístil na své sociální sítě. Média i jeho fanoušci měli ovšem zcela opačný názor a neváhali mu vyčíst podporu člověka, který dlouhé roky porušuje lidská práva.

Krádež mobilu a vězení

Zatím posledním blikancem známého bouřliváka byla událost v Miami, o které jsme vás informovali již dříve. Fanoušek se chtěl s McGregorem vyfotit, na což zápasník reagoval rozdupáním jeho mobilu. Rozbitý přístroj pak sebral ze země, dal do kapsy a odešel s ním pryč, jako by se nic nestalo. Poškozený přivolal policii a McGregor skončil na několik hodin ve vazbě.

Foto: foxnews.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články