Trochu jiný sport: Slackline zažívá obrovskou popularitu i u nás

                   

Slackline v našich končinách příliš rozšířený není. Možná je to i tím, že si své místo ve světe sportu ještě buduje, vznikl totiž poměrně nedávno.

Slackline můžete česky nazvat i chůzí na provaze. Díky němu můžete podpořit správné a zdravé držení těla a zároveň potrénujete i svou rovnováhu.

Co potřebujete k tomuto nezvyklému sportu?

Jelikož se jedná o chůzi na provaze, logicky z toho vyplívá, že potřebujete jakýsi provaz. Moderní velmi lehké materiály dnes umožňují takový popruh nosit s sebou v batohu kamkoliv. Jeho délka se pohybuje zhruba mezi dvěma až pěti metry a natahuje se mezi dvěma vybranými body pomocí navijáku, nebo karabin. Jinak v podstatě k tomuto sportu nepotřebujete nic. Jen dobrou rovnováhu a pohodlné oblečení. Na provaze by se mělo ideálně procházet bosky.

iZdroj fotografie: blackcomb-shop.eu

Kde se dá slackline provozovat?

Tento druh velice mladého sportu se dá praktikovat prakticky kdekoliv. Ať v tělocvičně, větší posilovně, nebo v parku s přáteli. Dokonce provaz můžete zavěsit nad vodní plochu a pokusit se jej přejít. Když upadnete, maximálně se namočíte. Zvlášť v létě tohle přijde vhod. Slackline ale není jen sportovní aktivita, v některých případech jej můžeme nazvat i nezvyklou adrenalinovou zábavou. Zvlášť v případech, kdy lidé své popruhy zavěšují do ohromujících výšek. Takováto extrémní aktivita se pak jmenuje Highline. Již samotný anglický název napovídá, že provaz je umístěn vysoko, nejčastěji tedy mezi skálami, stromy, nebo věžemi. Provazochodci, kteří holdují této nebezpečné činnosti musí být ale značně trénovaní jedinci.

iZdroj fotografie: ranbu.ru

Zajímavost ze světa slacklinu

Nejodvážnějšími borci, kteří absolvovali ten nejvyšší slackline jsou pánové Aleksander Mork a Christian Schou. Ti měli svůj popruh umístěný kilometr nad zemí. Nejdelší slackline zase měřil celý kilometr a dvě stě metrů a přešel ho neuvěřitelný Samuel Volery.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články