Správná dýchací technika je základ ke spalování tuku a držení těla. Zajistí hotové zázraky

Zdroj fotografie: Freepik.com

Dýchací technika je při cvičení velmi důležitá a dokáže značně ovlivnit kýžený výsledek. Dokonce i samotné dýchání dokáže s tělem dělat hotové zázraky.

Nejenom při cvičení, ale i při jiných druzích pohybových aktivit patří základní pravidlo, a to pravidlo správného dýchání. To je totiž pro naše tělo velmi důležité. Nejenže správně okysličuje svaly při pohybu, zabraňuje také závratím a přetížení, ke kterému by při pohybu bez správného dýchání mohlo dojít.

Správné dýchání

Správné dýchání je základ úspěšného cvičení a jiných pohybových aktivit. Dýchat musíte pravidelně, nikdy nesmíte při cvičení zadržovat dech. Nejlepší je nádech, když jdete do pohybu, aby došlo ke správnému okysličení svalů a výdech, když svaly uvolňujete. Stačí si na to pouze zvyknout a hned máte z poloviny vyhráno. Správné dýchání též pomáhá při správném držení těla a díky rovnoměrnému a neustálému přísunu kyslíku se vám nezačne při pohybové námaze točit hlava a zmírňujete také riziko přetížení.

Zdroj fotografie: Unsplash.com

Japonská dýchací technika

Jedním z druhů dýchacích technik je také japonská dýchací metoda, která se dá považovat dokonce za samostatný druh cvičení. Tato metoda funguje na principu nádechu, který trvá přibližně 3 vteřiny, a pokračuje dlouhým, 7vteřinovým výdechem. Zastánci této metody tvrdí, že jejím pravidelným provozováním u nich došlo k úbytku tukové hmoty v oblasti břicha a ke celkovému zúžení pasu. Tento dýchací cvik je také doporučován lékaři, pro jeho úlevné účinky proti bolesti zad.

Zdroj fotografie: Unsplash.com

Postup při japonské metodě dýchání:

  • Postavte se rovně, s jednou nohou mírně vepředu.
  • Stáhněte hýžďové svalstvo a váhu přeneste na zadní nohu.
  • Dejte ruce nad hlavu a pořádně se nadechnete, nejlépe po dobu 3 vteřin.
  • Poté 7 vteřin vydechujte a snažte se u toho napnout veškeré svalstvo, které se vám povede.

Zkuste opakovat po dobu 5 minut přibližně 2krát denně.

Zdroj fotografie: Unsplash.com

Toto dýchací cvičení je velmi jednoduché a výsledků si můžete všimnout už po 3 týdnech pravidelného provozování tohoto cvičení. Mezi jeho základní benefity patří lepší dýchání a držení těla, snížení bolesti zad, redukce tukových zásob v oblasti břicha a zúžení pasu. Provozovat se dá toto dýchací cvičení kdykoliv během dne a také kdekoliv, kde vás zrovna napadne.