Úžasný tenisový zážitek! Bitva legend nakonec vyzněla ve prospěch Novaka Djokoviče

i Foto: sports-nova.com
                   

Finále tenisového Wimbledonu přineslo v podání mužů to nejlepší, co bylo letos na kurtech doposud k vidění. Nejen, že se proti sobě postavili dvě ze tří největších současných person daného sportu, ještě ke všemu oba hlavní aktéři předvedli výkony, které donutily diváky na stadionu i u televizních obrazovek jen nevěřícně kroutit hlavou a tleskat jako o život! Novak Djokovič a Roger Federer ukázali celému světu, proč právě oni dva se v prestižním turnaji dostali tak vysoko, a to v pětihodinovém zápase, který nakonec vyzněl ve prospěch prvně jmenované rodáka ze Srbska. S jakými pocity se po nekonečném duelu svěřil Švýcar, který ani ve svých sedmatřiceti letech neztrácí nic kouzlo?

Djokovič je popáté v kariéře králem All England Clubu

O tomhle se bude mluvit ještě dlouhá léta! Moment, kdy se proti sobě na wimbledonském kurtu postavili Novak Djokovič s Rogerem Federerem, nenechal chladným snad žádného tenisové fanouška na světě. Oba sportovci od začátku prokazovali, proč právě oni nemají společně se Španělem Rafaelem Nadalem v současném tenisovém spektru mužů žádnou výraznější konkurenci.

První set přinesl napínavou podívanou, kterou nakonec ve svůj prospěch zvrátil právě budoucí vítěz původem z Bělehradu rozdílem 7:6. V dějství druhém se poměrně jednoznačně radoval jeho o pět let starší soupeř, když mu uštědřil lekci 1:6. Ve třetí sadě se opět při výsledku 7:6 radoval mladší ze dvojice hlavních aktérů. Čtvrtou sadu opět ovládl Federer a zápas šel do prodloužení, kde měl vítězství na raketě několikrát Švýcar, jenže Djokovič dvakrát odvrátil mečbol a posléze svého protivníka udolal. Federer po zápase příliš nesmutnil, jelikož věděl, jak krásnou podívanou fanouškům dobrého tenisu připravil. Novinářům sdělil:

„Byl to úchvatný mač. Nabídl úplně všechno, špičkový tenis. Bylo to šílené finále, vydal jsem ze sebe všechno, ale vyhrál velký šampion, kterému se sluší pogratulovat. V sedmatřiceti se cítím skvěle.“

Slova o konci aktivní kariéry? Federer poslal jasnou odpověď

Ačkoli hraje Roger Federer ve skoro životní formě, podle některých kritických hlasů se na něm začíná projevovat vysoká věk. Na internetu se před nedávnem dokonce objevily zprávy, že by měl špičkový tenista v brzké době ukončit svou sportovní éru. Pokud těmto fámám někdo uvěřil, po skončení Wimbledonu je určitě poslal k vodě. Federer se do důchodu rozhodně nechystá, čemuž napovídá i jeho vyjádření po utkání s Djokovičem. Pokud bude zdravý, na kurtech jej budeme vídat ještě hodně dlouhou dobu.

Dvaatřicetiletý Novak Djokovič vyhrál čtvrtý grandslam z posledních pěti, v nichž nastoupil. Neuspěl pouze na Roland Garros, kde dominoval Rafael Nadal. I on ze sebe ve finále Wimbledonu vydal absolutní maximum, je po jednasedmdesáti prvním tenistou, který dokázal vyhrát Wimbledon poté, co odvrátil mečbol. K duelu s Federerem se bezprostředně po jeho skončení také vyjádřil slovy:

„Bylo to nejlepší finále, které jsem kdy hrál. Bohužel jeden musel prohrát.“

To jsou opravdu silná slova, která by mu ovšem jen těžko někdo mohl vyvracet. Bitva trvající déle než pět hodin opravdu stála za to a nesmazatelně se zapsala do historie tenisu!

Foto: sports-nova.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články