Tenisty trápí finanční problémy. Čekají na slibovanou podporu

                   

Koronavirus zcela ochromil sportovní svět. Zatímco v týmových sportech mají hráči své platy alespoň trochu jisté, v tenise se objevují finanční problémy. Slíbena byla i finanční podpora, která však hráčům doposud nepřišla.

Pokud jde například o fotbalové kluby, nebo kluby hokejové, tak hráči v nich mají s klubem smlouvu, což jim zaručuje i nárok na plat. Vlivem koronavirové pandemie sice byl v řadě týmů po domluvě ponížen, ale i tak je to lepší, než nic. To v horší situaci jsou aktuálně tenisté. Nemáme na mysli nutně ty z nejvyšších pozic žebříčku, ale ty, kteří jsou níže.

V tenisu každý sám za sebe

Tenis je individuálním sportem a tak tenisti fungují v podstatě sami za sebe. Peníze pochopitelně vydělávají na jednotlivých turnajích a částka se odvíjí podle toho, jak se v daném konkrétním turnaji umístí. Čím výše, tím vyšší finanční odměna na ně pochopitelně čeká.

iZdroj fotografie: wallhere.com

A jelikož se v současné době nemůže hrát, jsou tenisté bez příjmu. To se pochopitelně týká i mnoha českých jmen, která figurují ve světovém žebříčku. Že o nich neslyšíme například v souvislosti s grandslamy, to ještě neznamená, že nehrají. Čekají je například challengery, nebo série Futures, kde zápolí s ostatními.

Výdaje jsou stále

Že se nehraje sice ušetří náklady spojené například s cestováním na jednotlivé turnaje, ale trénovat se musí stále. Jednou koronavirus pomine, tenisové turnaje se obnoví a hráč na ně musí být připraven. I proto má stále určité náklady, které souvisí jak s jeho vybavením, tak třeba s investicí do trenérů, bez kterých se na vyšších úrovních zkrátka obejít nejde.

Podpora v České republice

Nyní začínají být tuzemští hráči mírně podporováni v rámci České republiky. A to díky sérii domácích turnajů. Ten první byl odstartován v úterý v Praze, pod názvem O pohár prezidenta ČTS. Uskutečnit by se jich měla i řada dalších.

iZdroj fotografie: tennislove.ru

Podpora i od Mezinárodní tenisové federace

Určitá podpora by však měla přijít také ze strany Mezinárodní tenisové federace. Ta společně s organizacemi WTA, ATP a také s některými organizátory větších turnajů vytvořila fond, jakousi sbírku, ve které se shromáždilo dohromady kolem 150 milionů korun českých. Právě ty by následně měly být rozděleny mezi zhruba 800 hráčů, spravedlivým dílem. Podle dosavadních informací se však k nikomu v tuzemsku tyto finance zatím nedostaly.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat