Tenisté Veselý s Rosolem si na sociálních sítích vyměnili zdravice

Foto: tennisnet.com

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek kdysi společně tvořili tvrdé jádro českého daviscupového týmu. Dosáhli na řadu prestižních úspěchů a chemie mezi nimi navíc fungovala i mimo tenisové kurty. Že se od té doby mnohé změnilo? To je bohužel smutná pravda. Současní reprezentanti naší země za svými předchůdci výkonnostně zaostávají a o vzájemných sympatiích si mohou nechat jenom tiše zdát. Před pár dny se veřejnost například dozvěděla o svárech mezi Lukášem Rosolem a Jiřím Veselým. Sportovci se do sebe pustili hlava nehlava a nebýt mezi nimi internetová zeď, možná by došlo i na potyčku.

Lukáš Rosol si znepřátelil celý tým, včetně kapitána Navrátila

Určitě si dobře pamatujete na mediální hádku mezi Lukášem Rosolem a Jaroslavem Navrátilem. Čtyřiatřicetiletý tenista na Instagramu naznačil že do zápasu proti Bosně a Hercegovině nebyl nominovaný kvůli nekalým praktikám uvnitř týmu. Druhá strana se naopak bránila, že sám Rosol se Navrátilovi omluvil, protože byl po celé sezóně nesmírně unavený. Nikdo z vedení tenkrát nechápal, co sportovce k výlevu na sociálních sítích vlastně vedlo.

Dva měsíce utekly jako voda a zdá se, že bouřlivé vody v českém tenisovém prostředí se stále ještě neuklidnily. A světe, div se, v hádce opět figuruje zmíněný Lukáš Rosol. Celý svár započal tím, že tenista sdílel fotografii s Jebavým a Kolářem, ke které připojil následující popisek:

„Jako jediní tři čeští zástupci v Austrálii pro tento rok 2020. Jsme připraveni reprezentovat ČR v kvalifikaci Davisova poháru proti Slovensku. Pevně věříme, že změny, které jsme v týmu navrhovali, budou vyslyšeny.“

Veselý obvinil Rosola, že zle dělá jenom kvůli penězům

Příspěvek Lukáše Rosola se znelíbil především Jiřímu Veselému, který je aktuálně jasnou jedničkou českého daviscupového týmu. Ten pod něj napsal komentář následujícího znění:

„Já měl vždy za to, že bez dobré finanční odměny ty odmítáš reprezentovat.“

Slova Veselého částečně naznačují, v čem konkrétně může být zakopaný pes celé kauzy a proč se 177. tenista světového žebříčku neobjevil v nominaci od loňského února. Jenomže Rosol následně striktně vyvrátil, že by se v jeho případě jednalo jenom o problém s finančními odměnami. Svého někdejšího kolegu v odpovědi pokáral:

„Kdo tu mluví o penězích? Úplně zbytečně se ti podařilo ukázat veřejnosti, jak mizerné vztahy celá situace nese. Měl bys mít úctu k starším.“

Foto: tennisnet.com