Tenista Kyrgios opět dokázal, že to nemá v hlavě v pořádku

i Foto: news.com.au
                   

Tenisový bouřlivák Nick Kyrgios znovu předvedl jeden z hlavních důvodů, proč proti němu momentálně nikdo nechce hrát. Australan se na turnaji Masters v Cincinnati v rámci druhého kola postavil proti Rusovi Karenu Chačanovovi a více než skvělými údery na sebe strhával pozornost nevybíravým chováním vůči rozhodčímu. Ten od něj uslyšel několik nelichotivých nadávek. Tenista dále rozmlátil téměř všechny své rakety a od asociace ATP jej nejspíše čeká tvrdý postih. Utkání navíc prohrál, takže mu očividná snaha rozhodit soupeře nevyšla podle představ…

UFC má McGregora, tenis zase Kyrgiose

Každý sport disponuje alespoň jedním bouřlivákem, který se snaží zaujmout svými stále se opakujícími eskapádami. V rámci bojových sportů se o rozruch pravidelně stará irský zápasník Conor McGregor, fotbalu v této disciplíně zase vládne Brazilec Neymar. U nás role problematického hocha patřila Tomáši Řepkovi, jemuž se neurvalé chování krutě nevyplatilo a Boží mlýny jej poslaly na tři a půl roku do vězení. Ve světě tenisu je za největšího potížistu považován teprve čtyřiadvacetiletý Nick Kyrgios. Na si na dosud posledním turnaji Master v Cincinnati opět vybíjel zlost na rozhodčím, který mu z oka vypadl už o dva týdny dříve.

Fergus Murphy podle Australana neodváděl kvalitní výkony ani na washingtonském turnaji, který Kyrgios nakonec ovládl. Tehdy tenista svůj hněv ještě dokázal ukočíroval, jelikož mu výsledky jednotlivých zápasů hrály do karet. Nyní ovšem nedokázal zadržet emoce a rozhodčího zasypal smrští sprostých nadávek. Nejvíce protestoval ve chvíli, kdy podle něj hlavní arbitr zápasu zapnul příliš brzy odpočítávání času do zahájení hry. To si skutečně žádá tvrdou kritiku, co říkáte? Samozřejmě to myslíme s nadsázkou. Irský rozhodčí nezaváhal a Kyrgiose penalizoval. Ten následně se zlostí v obličeji odešel do zákulisí, údajně na toaletu. Přímo v průchodu ale nakonec rozmlátil dvě tenisové rakety!

Vztek Kyrgiosovi štěstí nepřinesl, nakonec odešel jako poražený

Ačkoli se při Kyrgiosově chování na kurtu dá soustředit jen velice obtížně, jeho ruský protivník i přesto zvládl dovést utkání do zdárného konce. Svého neukázněného soupeře Karen Chačanov porazil po třech setech, které skončily 6:7, 7:6 a 6:2, i když si posléze v rozhovoru stěžoval, že v takovýchto podmínkách se mu hraje velice obtížně:

„Byl to složitý zápas. Pro všechny je těžké proti němu hrát. Musíte se hlavně snažit se soustředit.“

Pro Kyrgiose to nebyl první zkrat podobných rozměrů v tomto roce. Přibližně v jeho polovině se totiž zúčastnil elitního turnaje v Římě, kde při zápase s Casperem Ruudem hodil vzteky židli na kurt a vysloužil si tak diskvalifikaci. Jeho činy se neustále stupňují a nechceme ani domýšlet, kam až doputují v příštím kauze. Jaký trest Kyrgiose stihne nyní, dosud nebylo rozhodnuto. Jako výstražný prst by si ovšem zasloužil skutečně tučnou pokutu a třeba i stopku na některé turnaje. Snad by se pak poučil.

Foto: news.com.au

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články