Tenisová Adria Tour hlásí nakaženého tenistu koronavirem

Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.com.ua

Když se nehrají velké tenisové turnaje, musí vzít tenisté za vděk těmi menšími. Mezi ty patří také Adria Tour. Jeden z účastníků turnaje však po návratu zpět ohlásil, že byl pozitivně testován na koronavirus.

Adria Tour je série několika tenisových turnajů, které jsou brány spíše jako exhibice a mají tak umožnit tenistům, aby si zahráli a divákům, aby mohli vidět své oblíbené tenisové hvězdy na kurtech. Tento podnik však hlásí prvního nakaženého koronavirem. V souvislosti s tím se začíná spekulovat o bezpečnostních opatřeních i o tom, kde mohlo dojít k nákaze.

Zdroj fotografie: americansport.ru

Kdo se nakazil?

Nakažený koronavirem je bulharský tenista Grigor Dimitrov. Ten se po podnicích Adria Tour v Bělehradu a Zadaru vrátil zpět do Monaka, kde byl testován na nový typ koronaviru. Následně na to devatenáctý hráč žebříčku oznámil, že byl na nemoc covid-19 testován pozitivně. V souvislosti s tím vyzývá každého, kdo s ním byl v kontaktu, aby přijal zvýšená bezpečností opatření a hlavně aby se také nechal otestovat. Jeho vyjádření na sociálních sítích zahrnovalo i omluvu, pokud skutečně někoho nakazil.

Spekuluje se, kde došlo k nákaze

Mluví se samozřejmě také o tom, kde se mohl Grigor Dimitrov nakazit. Z prvního turnaje hráč odcestoval domů a následně zamířil do druhého dějiště. Otázkou tedy je, zda covid-19 nechytil někde v průběhu cesty, nebo přímo ve svém domově. Stejně tak je pochopitelně možné, že se nakazil od někoho přímo na turnaji v Zadaru. Je třeba připomenout, že ne každý musí mít zjevné příznaky a člověk tedy nikdy neví, s kým je v kontaktu.

Zdroj fotografie: newslocker.com

Kritika bezpečnostních opatření

První dva turnaje Adria Tour byly celkem výrazně kritizovány z důvodu nezachování dostatečné bezpečnosti. Hlavně v tom smyslu, že na turnaji byli přítomni i diváci, stejně jako v tom smyslu, že s pravidly o rozestupech si nikdo moc hlavu nelámal. Ze strany pořadatelů se však ozývají vysvětlení v tom smyslu, že opatření v Srbsku a Chorvatsku jsou už v té fázi uvolňování, že se v rámci turnaje nic neporušovalo a vše bylo tak, jak má být.