Slavný Wimbledon je další obětí pandemie

i Zdroj fotografie: essentiallysports.com
                   

V dobách zdravotnické krize musejí jít veškeré osobní zájmy jednoduše stranou. Šíření koronaviru zastavilo sportovní soutěže po celém světě, fotbalové mistrovství Evropy přesunulo na příští rok, odkladu se dočkala letní olympiáda a nyní mu za oběť padl také slavný tenisový Wimbledon. Pořadatelé oznámili, že turnaj se letos poprvé od dob válečného stavu neuskuteční. Veřejnost se následně dozvěděla, že další zápasy na okruhu ATP a WTA se neuskuteční minimálně do třináctého července. Sportovní fanoušky po celém světě stíhá jedna rána osudu za druhou a nezbývá, než si na nová pravidla jednoduše zvyknout.

Spekulace vzaly ve středu definitivně za své

Poté, co se svět dozvěděl o přeloženém mistrovství Evropy ve fotbale a také novém termínu letních olympijských her, bylo jen otázkou času, kdy za oběť pandemii koronaviru padnou také slavné tenisové turnaje. Organizátoři prestižního anglického Wimbledonu otazníky zodpověděli během středečního odpoledne, kdy oznámili, že turnaj se poprvé od válečného stavu neuskuteční. Předseda All England Club Ian Hewitt toho rozhodnutí komentoval následovně:

„S hlubokou lítostí oznamujeme, že kvůli pandemii koronaviru, která ohrožuje obecné zdraví populace, musíme zrušit letošní Wimbledon. Turnaj se s oficiální platností přesouvá na příští rok v rozmezí od 28. července do 11. července. Věřte, že toto zásadní rozhodnutí se nerodilo lehce. Zvažovali jsme všechny možné scénáře a dospěli k názoru, že jiné rozumné východisko momentálně neexistuje. V minulosti se Wimbledon nekonal jen v době válek. Současná globální krize je však problém podobného charakteru.“

iZdroj fotografie: telegraph.co.uk

Nyní se podíváme do historie, abychom vás přesvědčili o pravdivosti Hewittova tvrzení. Wimbledonský sága odstartovala v roce 1877, tehdy však na turnaji vystupovali jen muži. Ženská sekce se připojila až o sedm let později s tím, jak se měnila doba. Prestižní akce se skutečně nekonala jen v letech 1914 až 1918 a následně 1940 až 1945, kdy se svět zmítal ve válečných konfliktech.

Výkonný ředitel věří, že příští rok bude naprosto legendární

Kromě zrušení Wimbledonu se tenisoví fanoušci dozvěděli také to, že ani další turnaje na okruzích ATP a WTA se minimálně do poloviny července neuskuteční, jelikož nekontrolovatelné šíření nemoci COVID-19 odborníci predikují minimálně do léta. Richard Lewis, výkonný ředitel zmíněného klubu All England Club, věří, že pandemii se v následujících měsících podaří dostat pod kontrolu a příští rok už se život vrátí zpátky do normálních kolejí.

iZdroj fotografie: loopnewsbarbados.com
Zdroj fotografie: loopnewsbarbados.com

Zároveň vyjádřil naději, že když se letos Wimbledon nekoná, příští rok bude akce o to zajímavější:

„Rád bych touto cestou poděkoval všem fanouškům, kteří Wimbledon milují a sledují jej nejen skrze televizní obrazovky, za jejich pochopení současné krizové situace. Vaše vášeň pro Wimbledon turnaj celá léta formuje a věřím, že to tak bude i nadále. Věřím, že příští ročník bude fantastický.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články