Šafářová naposledy před koncem kariéry pomůže ve Fed Cupu

Kapitán Petr Pála musel před zápasy o udržení v elitní skupině Fed Cupu řešit absenci největších současných hvězd Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. Nabízelo se mu hned několik mladých a nadějných tenistek, které na jejich místo dosadit. Nikdo ovšem nepředpokládal, že by se v nominaci mohla mimo jiné objevit také Lucie Šafářová, která před časem oznámila plánovaný konec kariéry. Jakou roli bude přítelkyně Tomáše Plekance v týmu s největší pravděpodobností plnit? A kdo další se v duelech proti Kanadě objeví?

Když Kvitová nemůže, Šafářová pomůže

Českou veřejnost překvapilo, když se Petra Kvitová i Karolína Plíšková omluvily z veledůležitých bojů. Obě se nechaly slyšet, že jim nabitý program za reprezentaci nedovolí nastoupit. Kvitová se přitom v barvách národního týmu neblýskla již déle než rok. V konečné nominaci se nakonec ze stejných důvodů neobjevila ani další bojovnice a aktuální 41. tenistka světa Kateřina Siniaková. Pála však žádné z nich toto rozhodnutí nezazlívá.

„Dohodli jsme se, že nejsou k dispozici z určitých důvodů, pro mě pochopitelných.“

Kapitán zároveň dodal, že proti Kanadě i tak nastoupíme ve velice silné sestavě, která se pokusí účast mezi nejlepšími za každou cenu udržet. Jeho slova se v posledních dnech opravdu potvrdila, když do výběru zařadil také tenisovou matadorku Lucii Šafářovou. Dvaatřicetiletá tenistka si na kurtech v dresu národního celku zahrála naposledy v loňském roce proti Švýcarsku, kdy za rozhodnutého stavu nastoupila do čtyřhry. Stejný úkol by jí měl pravděpodobně připadnout i nyní.

Tajná zbraň a také mentorka pro ostatní hráčky

V Prostějově, kde se bude boj o udržení odehrávat, Šafářová herně dospívala, takže její rozhodnutí reprezentovat Pálu nepřekvapilo. Kanaďanky navíc dle jeho názoru neočekávají, že by Lucie do duelu zasáhla, takže jí všechno hraje do karet. S ohlédnutím na současnou formu věčně usměvavé tenistky prý může porazit naprosto kohokoli.

Jedničkou České republiky by se měla stát devatenáctiletá Markéta Vondroušová. Dále se představí také Barbora Krejčíková, Karolína Muchová nebo Marie Bouzková. Dvě poslední zmíněné zatím nemají s reprezentací žádné zkušenosti, takže by Šafářová mohla kromě hraní jako takového pomoci i s přípravou a motivací mladších kolegyň. Sám Petr Pála prohlásil, že by na Lucku rád „hodil“ nějaké úkoly, pokud bude chtít.

Podaří se Češkám v souboji s Kanadou uspět? Doufejme, že ano. K tomu jim bezesporu pomůže i početné obecenstvo, protože už teď je beznadějně vyprodáno.

Foto: zimbio.com