Roger Federer se zpátky na kurty rozhodně nežene

i Zdroj fotografie: tennishead.net
                   

Legendární švýcarský tenista Roger Federer má před sebou vzhledem ke svému stoupajícímu věku už jen několik posledních let mezi profesionálními sportovci. Ačkoli si stáří nijak zásadně nepřipouští, určitě cítí, že onen čas konce se proklatě rychle blíží. Aktuálně se ovšem zpátky na tenisové kurty rozhodně nežene. V online rozhovoru s někdejším soupeřem Gustavem Kuertenem řekl, že trénovat začne, až usoudí, že se návrat jeho milovaného sportu po koronavirové pauze opravdu blíží. V nezvyklém množství volného času se údajně věnuje hlavně rekonvalescenci po únorové operaci kolene.

Federer má dle svých slov natrénováno dopředu

Osmatřicetiletý Roger Federer byl hostem online rozhovoru s Gustavem Kuertenem, tedy mužem, s nímž se několikrát setkal přímo na tenisových kurtech. Je vcelku jasné, okolo jakého tématu se debata slavných mužů točila. Diváci samozřejmě zajímalo, jak Švýcar tráví volné dny a jestli už se začal připravovat na návrat po koronavirové krizi. Na to však populární tenista odvětil, že s nevidí důvod, proč by v téhle situaci trénoval. Konkrétně pronesl:

„Popravdě momentálně vůbec netrénuji, protože k tomu nevidím žádný rozumný důvod. Až budu mít před sebou nějaký cíl, začnu se tenisu znovu věnovat na sto procent. Bohužel se ale domnívám, že potrvá ještě dlouho, než se začnou hrát turnaje. Na druhou stranu si však mohu užít mentální pohodu, kterou jsem už dlouho nepocítil. Fyzicky se i přes delší pasivitu cítím dobře.“

Tenis čekají bezpečnostní omezení, stejně jako ostatní sporty

iZdroj fotografie: britannica.com

Fotbalové soutěže po celém světě se začínají znovu probouzet k životu. V případě tenisu však zatím nikdo jasné stanovisko nezaujal. Dá se ovšem předpokládat, že pokud k restartu skutečně dojde, neobejdou se turnaje bez jistých bezpečnostních opatření. Hodně se skloňuje především absence diváků na tribunách a povinné rozestupy mezi jednotlivými aktéry. Na časy bez podpory z hlediště se Roger Federer vůbec netěší. Prý doufá, že se tenis vrátí nezměněné podobě, až nastane ta správná doba. Těžko ale soudit, co se v hlavách hlavních organizátorů urodí.

Tenista je v posledních týdnech hodně aktivní na sociálních sítích a snaží se i v době krize pomáhat pomocí své nadace Roger Federer Foundation. Nedávno sdílel fotografii, kde připravuje jídlo pro malé děti v Africe, kterou doprovodil slovy:

„Covid-19 je celosvětová zdravotní a hospodářská krize. V rámci humanitární kampaně poskytla Nadace Rogera Federera jeden milion amerických dolarů na zajištění výživných jídel pro 64 000 zranitelných malých dětí a jejich rodin v Africe, zatímco jsou školy zavřené.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články