První týden French Open je za námi. Co se v něm událo ?

i Foto: roadtrips.com
                   

Antukový svátek French Open má za sebou první týden. Ten přinesl nejen překvapivé výsledky, ale také zajímavé příběhy. Největší favorité mužské dvouhry jsou stále ve hře a zatím postupují turnajem poměrně hladce. Uvidíme, zda-li jim to vydrží i ve druhém týdnu turnaje.

Největší favorité stále ve hře

Jak Rafael Nadal tak také Novak Djokovič postupují zatím turnajem suverénně. Nadal sice ztratil ve třetím kole první set na turnaji, ale ani to nebylo nejmenší překážkou, aby se dostal do osmifinále. Djokovič je na tom co se týče suverenity ještě lépe, on totiž ještě neztratil žádný set a stejně jako Nadal je již v osmifinále. Po dvou letech se na antukovém turnaji objevila také hrající legenda Roger Federer. Ani on na cestě do osmifinále ještě neztratil jediný set.

Zajímavostí je, že ve třetím kole švýcarský tenista porazil Nora Ruuda, syna jeho někdejšího soupeře. Je tedy vidět, že ani v 37 letech nepatří Federer rozhodně do starého železa. Zpátky v čase by se mohli diváci vrátit také v případě, že by se jak Roger Federer tak také Rafael Nadal dostali do semifinále turnaje. Tam by totiž svedli společnou bitvu, jako již tolikrát dříve na antukovém turnaji ve Francii.

Plíšková se poroučela už ve třetím kole

Pověst začarovaného turnaje potvrdila Karolína Plíšková, která se z turnajového pavouku rozloučila už ve třetím kole, kde byla nad její síla skvělá antukářka Petra Martičová. Sama Plíšková tvrdí, že antuka není její oblíbený povrch, ačkoliv před pár dny vyhrála antukový podnik v Římě. Tam však byla antuka i míčky mnohem rychlejší, jak sama říká. Již před turnajem se odhlásila i Petra Kvitová a tak jedinými našimi zástupci v ženském pavouku tak zůstávají Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články