Pohádka skončila, Serena Williams nedala Strýcové šanci

i Foto: express.co.uk
                   

Rodačka z Plzně Barbora Strýcová zapříčinila, že prakticky všichni obyvatelé České republiky (dokonce i tací, kteří tenis obvykle nesledují) seděli ve čtvrtek odpoledne přikovaní k televizním obrazovkám a s napětím vyhlíželi důležitý semifinálový zápas Wimbledonu se Serenou Williams. Česka v pokročilém věku samozřejmě nebyla v utkání favoritkou, ale mnozí doufali, že stejně jako v předchozích případech dokáže soupeřku s vypětím všech posledních sil udolat. Zázrak se nakonec nestal, nejlepší současná tenistka světa přejela Strýcovou rozdílem třídy a zaslouženě postupuje do finále prestižního Wimbledonu. Jak se zápas odvíjel a co o něm po skončení prohlásila sama Williams?

Barbora proti uragánu jménem Serena bojovala statečně, únava ovšem byla znát

Strýcová se po postupu do semifinále přes pokořitelku Petry Kvitové Joanu Kontaovou neměla čas dlouze radovat, jelikož jí ten samý den čekala ještě čtyřhra. Její program byl skutečně nabitý a málokdo by zvládl takovou zátěž na fyzickou kondici. Ona se však za žádná taková slova neschovávala a po jednodenní pouze nastoupila proti nejslavnější současné tenisce světa Sereně Williams, která do zápasu šla v roli favoritky. Utkání se podle toho také odvíjelo. Strýcová neměla proti své o pět let starší soupeřce sebemenší šanci. Ta nastoupila na kurt v nejlepším možném rozpoložení a pokud je takto dobře naladěná, není k zastavení.

Okamžitě začala Strýcové předvádět, proč se tolik let drží na vrcholu ženského tenisu. Sázela jí jeden prudký míček za druhým, duel chvílemi vypadal jako hra kočky s myší. Strýcové se nedá upřít snaha a vytrvalost, jenže v tomto případě to bohužel nestačilo. Williams soupeřku jasně přehrála 6:1 a 6:2, na kurtech s ní vydržela necelou jednu hodinu. Zdobily jí statistiky v podobě čtyř es, osmadvaceti winnerů a využití čtyř z pěti brejkbolů. Její výkon by se dal považovat za téměř dokonalý, možná ani po opakovaném shlédnutí bychom z její strany nezaznamenali jedinou chybu.

Nadšení z Williams přímo tryskalo

Po závěrečném úderu, který Sereně Williams zajistil postup do finále Wimbledonu, se s úsměvem fotila s přítomnými fanoušky, nebylo jí proti srsti podepisovat ani dárkové předměty. Nakonec se ještě vydala poskytnout pozápasový rozhovor, ve kterém prohlásila:

„Zlepšuju se s tím, jak přibývají těžké zápasy. Potřebuji se dostat do pohody a pak můžu hrát svůj tenis. Miluju tenis, když se ráno probudím a cítím se fit, pak si hraní opravdu užívám. Jsem nesmírně poctěna, že mohu dělat takovou práci.“

Strýcová oproti tomu cítila lehké zklamání a okamžitě po zápase zmizela v útrobách stadionu, ale rozhodně nehází flintu do žita. Ještě jí totiž čeká semifinále čtyřhry a pokud uspěje, stále má naději, že si z nejslavnějšího tenisového turnaje odveze alespoň nějakou trofej. Vzhledem k jejímu pokročilému sportovnímu věku a předvedených výkonech bychom jí to opravdu přáli. Dokonce nejen my, ale s námi také celý svět!

Foto: express.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články