Nová výzva pro Radka Štěpánka, koho bude trénovat?

Konec dráhy profesionálního českého tenisty Radka Štěpánka mnozí tuzemští fanouškové oplakali. On se však nedokázal se svým milovaným sportem rozloučit úplně. Prakticky ihned po skončení aktivní hráčské kariéry naskočil do trenérského sedla jednoho z neslavnějších tenistů současnosti Novaka Djokoviče. Spolupráce ovšem netrvala příliš dlouho, skončila po čtyřech měsících. Nyní se ovšem blýská na lepší časy a bývalý fantom Davis Cupů se stává členem realizačního týmu nadějného Grigora Dimitrova. S jakým očekáváním se Štěpánek své nové role zhostí?

Dlouhou pauzu přetnula až lukrativní nabídka

Poté, co se Radek Štěpánek rozloučil s Novakem Djokovičem, jemuž dělal trenéra pouhou třetinu roku, se dlouhých třináct měsíců nic nedělo. Mnozí se dokonce obávali, že Štěpánkova nová kariéra skončila ještě dříve, než pořádně začala. On se však nevzdával, pouze čekal na adekvátní nabídku. Ta nakonec opravdu přišla. Do svého týmu si jej vybral sedmadvacetiletý talent Grigor Dimitrov, který před dvěma lety dokázal vystoupat až na vrchol prestižního Turnaje mistrů. Díky tomu se tenista dostal také na třetí příčku v rámci celosvětového žebříčku. Pak ale bohužel nastal zlom…

Dimitrova v posledních dvou letech trápí četná a vleklá zranění (to poslední se týkalo ramene), kvůli nimž zatím nemohl naplno rozvinout svůj potenciál. To se samozřejmě podepsalo i na jeho momentálním umístění v žebříčku ATP, kde se pohybuje na hranici páté desítky. Tento propad se musel zákonitě někde projevit a první, kdo nepovedenou sezónu odnesl, byl dosavadní trenér Daniel Vallverdue, s nímž v zádech Dimitrov zažil zatím neúspěšnější období ve své kariéře. Náhrada se nicméně našla poměrně rychle a to hlavně díky doporučení Andrea Agassiho, bývalého hvězdného tenisty a současného mentora Dimitrova.

Štěpánka čeká zkouškové období, zvládne jej překonat?

Štěpánka s Agassim pojí dlouholeté přátelství, takže nikoho nepřekvapilo, že právě tato spolupráce se v současné konstelaci utvořila. Český rodák bude muset přesvědčit o svých kvalitách během zkouškového období. Sám Štěpánek si ještě před tímto rozhodnutím nastavil jasná pravidla, jak by podle něj měla případná spolupráce vypadat:

„Musím dostat nabídku, která mě zaujme a s tím hráčem bude fungovat chemie. Já jsem lidi, se kterými jsem pracoval, nevnímal jako službu. Co dneska vidím kolem sebe, tak 99,9 procenta hráčů a hráček dneska bere trenéry, kondiční a fyzia jen jako službu. Já to tak nikdy neměl, proto jsme s týmem mohli být dvacet let spolu a dodneška mám se všemi skvělý vztah. Proto nechci mít ten pocit, že jsem jen služba. V tom neumím dobře fungovat.“

Bude trojice Dimitrov – Štěpánek – Agassi nakonec úspěšná? O tom rozhodne již připravované French Open.

Foto: dailymail.co.uk