Noční můra Barbory Strýcové! Co hodlá dělat po skončení tenisové kariéry

                   

Česká tenistka Barbora Strýcová zažívá dost možná nejlepší rok své dosavadní sportovní kariéry. V rámci nedávného Wimbledonu předvedla naprosto heroické výkony hned na dvou frontách. V individuální kategorii postoupila až do semifinále, kde už bohužel nestačila na dlouholetou světovou jedničku Serenu Williams. Radost z trofeje za čtyřhru si už ovšem vzít nenechala! Se svou tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej dokráčela až do finále. Tam své soupeřky naprosto zničily a zaslouženě pak stanuly až na vrcholu. Nikdo ovšem nemládne a Strýcová se bude v brzké době s tenisovými kurty definitivně loučit. Co jí čeká potom? Na to zatím nezná odpověď a děsí jí to!

Strach z konce nedá tenistce spát

Rodačka z Plzně v nedávném rozhovoru pro magazín Elle přiznala, že se bojí momentu, kdy pověsí tenisovou raketu na hřebík:

„Konec se blíží, ale o tom, co bude pak, zatím moc nepřemýšlím. Hrozně moc. Mám strach z toho, jaký bude ten opravdový život – jaké to bude, až praskne ta tenisová bublina.“

Je pravda, že Strýcová si bez zmíněné „tenisové bubliny“ život určitě nedokáže představit. Danému sportu se totiž věnuje od svých čtyř let. Je jasné, že na kurty určitě úplně nezanevře, nicméně jí dříve nebo později začnou chybět úžasné příjmy, s nimiž byla zvyklá počítat. Během své kariéry si totiž přišla na slušných jedenáct milionů dolarů, což je v přepočtu na naši měnu asi 255 milionů korun před zdaněním. Na nové začátky to bude jistě bohatě stačit, jenže právě v této disciplíně mnoho sportovců před ní fatálně selhalo. Strýcová je ovšem bojovnice každým coulem, takže věří, že svou nastávající roli také zvládne:

„Samozřejmě že to bude šok, až peníze najednou přestanou pravidelně chodit. Na druhou stranu nehodlám skončit s tenisem a nepracovat. Věřím, že se mi podaří najít něco, co mě bude bavit a zároveň mi zajistí pravidelný příjem. Obecně jsem spíš šetrný člověk a peníze nijak zvlášť nerozhazuji.“

Co všechno se Strýcové během tenisových let podařilo?

Nyní třiatřicetiletá Barbora Strýcová patří do zlaté generace českého tenisu, který zplodil jména jako Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Lucie Benešová či Karolína Plíšková. Strýcová byla během let spíše nenápadným společníkem výše zmíněných tenistek, největších úspěchů dosáhla až v pokročilém sportovním věku. Nejvyššího umístění pro dvouhru dosáhla v lednu roku 2017, kdy byla určena jako šestnáctá hráčka světa na okruhu WTA. Ve čtyřhře bodovala teprve letos po wimbledonské jízdě, kde skončila na prvním místě. Na kontě má také bronzovou olympijskou medaili z roku 2016 právě za čtyřhru.

Momentálně žije v Dubaji, ačkoli se po skončení aktivní sportovní kariéry hodlá vrátit zpátky do Čech. V minulosti tvořila pár se synem baviče Jana Krause Davidem, jenže tato zkušenost skončila (nejen) mediálním fiaskem. V roce 2012 neprošla dopingovým testem a půl roku nemohla hrát. Během oslavy titulu z Wimbledonu se v pražském baru za vydatné podpory všech přítomných svlékla do spodního prádla.

To je Barbora Strýcová, skvělá tenistka a také pořádná dračice!

Foto: m.sportowefakty.wp.pl

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články