Mediální hádka mezi Berdychem a Ivaniševičem

Foto: essentiallysports.com

Vítěz Wimbledonu z roku 2001 a následně také uznávaný kouč hvězdných tenistů Goran Ivaniševič se při nedávné tiskové konferenci v Zábřehu rozpovídal na adresu svých dřívějších svěřenců a nenechal na nich nit suchou. Mimo jiné se opřel také do Tomáše Berdycha, jehož vedl před dvěma lety po dobu pouhých deseti měsíců. Označil jej v podstatě za lenocha, který tréninkům neobětoval maximum. Berdych mu následně skrze sociální sítě poslal vcelku umírněný vzkaz, i když v něm emoce určitě proudily.

Goran Ivaniševič hovořil bez respektu ke kolegům

Osmačtyřicetiletý rodák z chorvatského Splitu Goran Ivaniševič dosáhl během aktivních let v tenisové sféře značných úspěchů. Jako jediný držitel divoké karty v historii dokázal zvítězit na prestižním Wimbledonu, o devět let předtím si z letních olympijských her odvezl dvě bronzové medaile za dvouhru a čtyřhru.

Když se po skončení kariéry profesionálního tenisty pustil do trénování, mezi jeho dosud posledními klienty se ocitl Tomáš Berdych. Ten si od spolupráce hodně sliboval, jenže nakonec se s koučem po deset měsících poměrně ve zlém rozešel. Sám Ivaniševič se na adresu Berdycha rozpovídal během tiskové konference v Záhřebu, hlavním městě Chorvatska:

„S Tomášem jsem pracoval, když už nebyl na vrcholu. Cokoliv jsem po něm chtěl, odpověděl, že to udělat nemůže. Pak se těžko pomýšlí na úspěch, kdy vám svěřenec neustále hází klacky pod nohy.“

Ivaniševič poléze dodal, že ačkoli nemá na Tomáše Berdycha dobré vzpomínky, zdaleka nebyl tím nejhorším tenistou, kterého coby trenér připravoval:

„Nejtěžší práce byla bezpochyby s Milosem Raonicem. S ním se nedalo komunikovat vůbec. Byl jako neprostupná zeď. Nikdy jsem nevěděl, jestli mě vůbec vnímá. Potřeboval spíš psychologa než trenéra. Tím já ale bohužel nebyl.“

Tomáš Berdych Ivaniševičovi vrátil úder

Čtyřiatřicetiletý Tomáš Berdych, který sice nevyhrál žádný velký turnaj (Wimbledon, French Open, Australian Open, US Open), ale parádní výkony předváděl především v rámci Davis Cupu, před nedávnem definitivně ukončil kariéru. Slova jeho někdejšího trenéra se k němu samozřejmě dostala a ačkoli v něm určitě vzbudila pořádnou dávku emocí, český šikula se zachoval s ledovým klidem sobě vlastním. Na Instagramu fanouškům sdělil:

„Goran byl skvělý tenista. Očekával bych, že bude mít respekt ke svým parťákům a hráčům, se kterými spolupracoval.“

Je pravdou, že Tomáš Berdych během posledních dvou let nepodával výkony, na které jsme u něj byli z minulosti zvyklí. To však lze z velké části připisovat hlavně podlomenému zdraví, jelikož dlouhodobě bojuje s rozsáhlý bolestmi v oblasti zad. Slova Ivaniševiče jsou tedy až příliš krutá.

Foto: essentiallysports.com