Kdo má jaká šance na blížícím se French Open ?

i Foto: pixabay.com
                   

Blíží se antuková část sezóny a leckterý fanoušek tenisu si klade otázku „kdo letos vyhraje French Open?“.

Mužská část turnaje

Při pohledu na poslední ročníky tohoto turnaje je vidět, že za největšího favorita na vítězství lze považovat antukového krále posledních let Rafaela Nadala, nicméně tu jsou také hráči, kteří mohou Španělovi zhatit plány v získání dalšího vítězství. Je tu Djokovič, Federer, nevyzpytatelný Wawrinka a pak také hráči nastupující generace jako třeba Alexander Zverev, Dominic Thiem a jiní. Pokud však Nadal nastoupil tak téměř vždy zvítězil až na rok 2009, kdy ho vyřadil Robin Söderling, což je však už trochu vousatějšího data a navíc Söderling už dlouhé roky kvůli zdravotním problémům nehraje.

Pokud jde o Grandslamy, tak není žádný jiný než French Open na kterém by za poslední roky dominoval jeden jediný hráč. Možná je lepší si klást otázku, kdo s Nadalem ve finále prohraje, což by byla těžší otázka, k čemuž by nám mohlo napovědět případné rozlosování pavouka, na to si však musíme ještě pár dní počkat. Sázkové kanceláře se také kurzově shodují na tom, že hlavním favoritem na vítězství je Nadal. Uvidíme tedy zda se tyto prognózy naplní a Nadal opět zvítězí.

Ženská část turnaje

Pokud jde o ženy, tak zde je to složitější tipovat vítězku turnaje. V posledních pěti ročnících měl turnaj pět různých vítězek. Za posledních deset let tento turnaj vyhrály jen dvě hráčky více jak 1x a to Maria Sharapova (2012, 2014) a Serena Williams (2013, 2015). Za horkou favoritku na vítězství lze považovat loňskou šampionku Simonu Halepovou, která mimochodem byla také 2x ve finále (2014, 2017). Jak ale složité je dopředu určovat vítězku následujícího ročníku, se lze inspirovat ročníkem 2017, kdy překvapivě zvítězila Jelena Ostapenková.

Tak, jak snadné je určit vítěze French Open u mužů, tak nesnadné je určit naopak vítězku mezi ženami. Suverénní nadvláda Sereny Williams je pryč, siréna Maria Sharapova už také není tak dominantní jako dříve. Nelze mezi favoritky opomenout ani Angelique Kerber nebo Garbině Muguruza, ale překvapit také mohou Petra Kvitová nebo Karolína Plíšková, ačkoliv jejich hra není stavěna na cihlové povrchy ale spíše na ty tvrdé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články