Je česká tenistka na sestupu? Prohrála další zápas

Jedna ostuda Kateřině Siniakové, české tenisové favoritce, nestačila a její krize tudíž nekončí. Tato česká tenistka totiž prohrála i svůj druhý zápas v turnaji o Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta.

Po své první ostudě, kdy prohrála se sedmnáctiletou Darjou Viďmanovou, je tentokrát zostuzena ještě víc. Kateřina, jež bývala světovou deblovou jedničkou, totiž nestačila na teprve třináctiletou českou naději Brendu Fruhvirtovou. Při jejich zápase podlehla ve dvou setech.

iZdroj fotografie: celebmafia.com

Ostudy české tenistky

Kateřina Siniaková schytala obrovskou facku, když ve svém úvodním zápase na turnaji o Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta prohrála se sedmnáctiletou krajankou Darjou Viďmarovou. Darja je tenistka, která ani není na žebříčku WTA a v tom juniorském je na čtyřicáté příčce. Siniaková jí však podlehla po dvou a půl hodinách těžkého boje 4:6, 6:3 a 6:7. Ovšem ani to nebylo jejím dnem. Ve čtyřhře dostala dvojnásobná grandslamová šampionka ještě větší sodu. Nestačila totiž na teprve třináctiletou naději Česka Brendu Fruhvirtovou, jenž českou favoritku roznesla na kopytech po konečném výsledku.

• V prvním setu prohrála 6:7
  • Ve druhém setu prohrála 1:6

V prvním setu přišly obě hráčky o svůj servis. Avšak dramatickou koncovku ovládla Brenda, mladší ze sester Fruhvirtových, když tie break získala 7:5 a po dalších šestapadesáti minutách šla do vedení na sety 1:0. Skolená rodačka z Hradce Králové už nenašla psychické síly na zvrat tohoto zápasu. A tak druhou sadu odevzdala 1:6 a připsala si tím svou druhou šokující porážku. Tímto také potvrdila, že její náhlá krize nekončí. Siniaková se s Brendou Fruhvirtovou již setkala, a to při loňském utkání v prosinci, kdy v rámci extraligy tenkrát jenom dvanáctiletou slečnu porazila ve třetím setu po tvrdém boji 7:5.

iZdroj fotografie: theasianpost.co.uk

Už nemá šanci

Siniaková je tímto bez šance. Sice se ještě ve skupině utká s devatenáctiletou Annou Siskovou, ovšem svou šanci na postup již ztratila. Fruhvirtová a Viďmanová mají teď na kontě už dvě výhry, a tak se utkají o první místo ve skupině zaručující postup do semifinále. Avšak nejlepší favoritkou tohoto turnaje je teď deblová parťačka Siniakové Barbora Krejčová. Ta po finálové výhře nad Siniakovou, která proběhla koncem června, vyhrála jiný podnik této série ve Starých Splavech.