Jaký otec, takový syn. Starší Djokovič se pustil do diváků

Foto: thesun.co.uk

Novak Djokovič je určitě kvalitní tenista, který podává dlouhodobě dobré výkony a tak se může měřit s těmi nejlepšími jmény tohoto sportu. Co je však určitou černou šmouhou, to je jeho chování. O co lepším je tenistou, o to horším je člověkem, který často nedokáže udržet nervy na uzdě. Dokonale to ukázalo finále Australian Open, kde se terčem Djokoviče stal nejprve rozhodčí a potom dokonce diváci. Jeho výlevy tak pokazily celé finále.

Už víme, po kom toto chování má

Nyní se na adresu svého syna vyjádřil i jeho otec, Srdjan Djokovič. A jeho slova jsou zajímavým vysvětlením toho, po kom jeho syn vlastně je a proč je jeho chování na kurtech často přes čáru. Nebyl to jenom Novak, který útočil při finále na diváky. Ty nyní zmínil i jeho otec Srdjan Djokovič. A opět to nebylo nic lichotivého. Podle jeho slov si jeho syn zaslouží úctu a také to, aby mu diváci fandili. Narážel patrně na to, že při finále řada lidí fandila raději Rakušanovi, než Srbovi. Vzhledem k jeho dlouhodobému chování se však není čemu divit. Nehledě na to, že nezávislý divák vždy raději fandí slabšímu, kvůli možnosti zajímavého výsledku.

Otec se svými výlevy nekončil

Tím ale výtky směrem k divákům rozhodně nekončily. Srdjan Djokovič pokračoval a osočil diváky z toho, že jeho syna nemají rádi proto, že pochází z chudých poměrů. Z chudého Srbska, odkud se vypracoval na jednoho z nejlepších tenistů světa. A jelikož má být tenis primárně sportem bohatých, nedokážou mu odpustit, že se mezi ně vecpal i chudý chlapec.

Synovi moc nepomohl

Srdjan Djokovič tímto svým vyjádřením synovi pravděpodobně moc nepomohl, spíše uškodil. Pokud si snad Novak Djokovič chtěl začít vylepšovat svou pověst, tak to nyní bude mít ještě o kousek těžší. Pokud jde o tenisové výkony, nelze hledat velké výtky. Pokud však jde o jeho chování, které patrně podělil po svém otci, je zde mnoho prostoru pro celkové zlepšení.

Foto: thesun.co.uk