Geniální Plíšková ovládla turnaj v Římě a posunula se na druhé místo světového žebříčku

Foto: irozhlas.cz

České tenistky momentálně doslova vládnou světu! Není to tak dávno, co jsme vás informovali o dech beroucích výkonech Petry Kvitové, která se po zranění ruky způsobeném násilným přepadením přímo u ní doma vrátila na kurty ve velkém stylu a předvádí jeden fenomenální úspěch za druhým. V posledních dnech se ukázalo, že ani další skvělá tuzemská sportovkyně s raketou v ruce rozhodně nezůstává pozadu. Karolíně Plíškové se totiž podruhé v sezóně podařilo vystoupat až na vrchol prestižního turnaje a proto se právem posunula na druhé místo ve světovém žebříčku tenistek!

Karolína Plíšková se zapíše do historie České republiky

Slavnější ze sester Plíškových se stala teprve druhou Češkou, které se podařilo vystoupat na vrchol turnaje v Římě. Zopakovala tak jednačtyřicet let starý úspěch Reginy Maršíkové. Žádné další tuzemské tenistce se takového umístění dosáhnout nepodařilo. Plíšková se tak podruhé v sezóně může pochlubit ziskem cenné trofeje. To se letos podařilo pouze dvěma dalším tenistkám a shodou okolností je jednou z nich i Petra Kvitová. Druhou úspěšnou ženou je Kiki Bertensenová z Nizozemska.

Karolína Plíšková prošla finálovým duelem téměř bez zaváhání. V první fázi ji zdobilo vynikající podání, k němuž přidala pouze pět nevynucených chyb. Druhá sada vyzněla jasně v její prospěch, když dokázala hned ze začátku využít brejkbol a rázem vedla 3:0. Set nakonec zakončila za stavu 6:3. V poslední části zápasu zvítězila 6:4 a zaslouženě tak za téměř hodinu a půl dovedla utkání do zdárného konce a připsala si tak sedmadvacátou výhru v rámci tohoto ročníku. O jedno vítězství více má už jen Petra Kvitová.

Plíšková po závěrečném souboji turnaje neskrývala nadšení:

„Byl to skvělý týden, prošla jsem si pár těžkými zápasy a jsem nadšená, že jsem to mohla dneska takhle krásně dokončit. Hrála jsem tady první finále a doufám, že nebylo poslední.“

Dočkáme se českých tenistek na vrcholu žebříčku?

Samozřejmě je ještě brzy dělat ukvapené závěry, nicméně nám aktuální herní fazóna Karolíny Plíškové a Petry Kvitové dává naději, že možná na konci sezóny uvidíme v čele světového žebříčku rovnou dvě české tenistky, které nad svými soupeřkami zatím jasně dominují.

Obě dívky si před startem antukových turnajů vzaly volno od reprezentačního týmu, který musel bojovat o setrvání mezi elitou s Kanaďankami, což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí. Český fedcupový tým vedený Petrem Pálou totiž využil mladé sportovkyně a loučící se Lucii Šafářovou, s nimiž dokázal při prostějovském vystoupení uspět. A stejně úspěšné je zatím tažení Kvitové i Plíškové v rámci prestižních turnajů. Bude se jim dařit i nadále? Určitě jim to všichni budeme vroucně přát (a doufat v zázrak)!

Foto: irozhlas.cz