Generálku před French Open vyhrál Nadal

i Foto: couriermail.com.au
                   

Ačkoliv se nyní již hraje kvalifikace na antukový vrchol sezon French Open, pojďme se ještě ohlédnout za turnajem v Římě, kde roli největšího favorita potvrdil Rafael Nadal a dokráčel si pro titul.

Až na čtvrtý pokus

Španělský antukový fenomén Rafael Nadal se dočkal prvního letošního titulu z antukového turnaje až na posledním čtvrtém turnaji. Zatímco v Monte Carlu byl nad jeho síly v semifinále pozdější vítěz Fognini, na domácích turnajích v Barceloně a Madridu jej vyřadil Thiem, respektive Tsitsipas. Turnaj v Římě byl tak pro Nadala poslední příležitostí, jak vyhrát antukový podnik před začítkem vrcholu antukové sezony ve Francii. A to se mu také povedlo. Na cestě do finále porazil i svého pokořitele z Madridu Tsitsipase a do finále proti Novaku Djokovičovi prošel bez ztráty setu.

Jeho finálový sok to měl s postupem složitější. Set ztratil jak proti Schwartzmanovi v semifinále, tak také o kolo dříve proti Del Potrovi. V zápase s Argentincem navíc musel Djokovič odvracet dokonce dva mečboly. Vše však zvládl a ve finále se postavil proti Nadalovi, který mu však příliš mnoho šancí neposkytl. V první setu dokonce Djokovič schytal nepopulárního „kanára“ a ač vyhrál druhou sadu, v té třetí nebyl daleko od dalšího zesměšnění, když uhrál jediný gam. Přesto však může být Djokovič se svou formou spokojen, v Římě se dostal až do finále a na předchozích turnaji v Madridu to byl právě on, kdo zvedl nad hlavu trofej pro vítěze. Zdá se tedy, že největší vyzyvatel Rafaela Nadal pro French Open je připraven a má velmi dobrou formu.

Kdo dále může na French Open pozlobit favority ?

Po dvouleté odmlce se na antukovou část roku vrátil také fenomenální Roger Federer. Je jasné, že ve svých 37 letech nebude patřit mezi největší favority nadcházejícího French Open, ale i přesto jistě nebude troufalé, že když bude označen za možného černého koně turnaje. Dále pak je tu také Dominic Thiem, který již dokázal, že na antukových dvorcích se může měřit s těmi nejlepšími. Sázkové kanceláře v něm vidí největšího favorita hned za dvojicí Djokovič-Nadal. Zapomínat by se nemělo ani na řeckého talenta Tsitsipase, který už Nadal na antuce v letošním ročníku porazit dokázal.

Jak již bylo napsáno, momentálně probíhá ve Francii kvalifikace na French Open, ve čtvrtek pak bude následovat rozlosování turnaje a v neděli samotný svátek tenisu vypukne. Uvidíme tedy, zdali někdo Djokoivčovi a Nadalovi překazí cestu za očekávaných finálovým duelem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články