Generálku před French Open vyhrál Nadal

i Foto: couriermail.com.au
                   

Ačkoliv se nyní již hraje kvalifikace na antukový vrchol sezon French Open, pojďme se ještě ohlédnout za turnajem v Římě, kde roli největšího favorita potvrdil Rafael Nadal a dokráčel si pro titul.

Až na čtvrtý pokus

Španělský antukový fenomén Rafael Nadal se dočkal prvního letošního titulu z antukového turnaje až na posledním čtvrtém turnaji. Zatímco v Monte Carlu byl nad jeho síly v semifinále pozdější vítěz Fognini, na domácích turnajích v Barceloně a Madridu jej vyřadil Thiem, respektive Tsitsipas. Turnaj v Římě byl tak pro Nadala poslední příležitostí, jak vyhrát antukový podnik před začítkem vrcholu antukové sezony ve Francii. A to se mu také povedlo. Na cestě do finále porazil i svého pokořitele z Madridu Tsitsipase a do finále proti Novaku Djokovičovi prošel bez ztráty setu.

Jeho finálový sok to měl s postupem složitější. Set ztratil jak proti Schwartzmanovi v semifinále, tak také o kolo dříve proti Del Potrovi. V zápase s Argentincem navíc musel Djokovič odvracet dokonce dva mečboly. Vše však zvládl a ve finále se postavil proti Nadalovi, který mu však příliš mnoho šancí neposkytl. V první setu dokonce Djokovič schytal nepopulárního „kanára“ a ač vyhrál druhou sadu, v té třetí nebyl daleko od dalšího zesměšnění, když uhrál jediný gam. Přesto však může být Djokovič se svou formou spokojen, v Římě se dostal až do finále a na předchozích turnaji v Madridu to byl právě on, kdo zvedl nad hlavu trofej pro vítěze. Zdá se tedy, že největší vyzyvatel Rafaela Nadal pro French Open je připraven a má velmi dobrou formu.

Kdo dále může na French Open pozlobit favority ?

Po dvouleté odmlce se na antukovou část roku vrátil také fenomenální Roger Federer. Je jasné, že ve svých 37 letech nebude patřit mezi největší favority nadcházejícího French Open, ale i přesto jistě nebude troufalé, že když bude označen za možného černého koně turnaje. Dále pak je tu také Dominic Thiem, který již dokázal, že na antukových dvorcích se může měřit s těmi nejlepšími. Sázkové kanceláře v něm vidí největšího favorita hned za dvojicí Djokovič-Nadal. Zapomínat by se nemělo ani na řeckého talenta Tsitsipase, který už Nadal na antuce v letošním ročníku porazit dokázal.

Jak již bylo napsáno, momentálně probíhá ve Francii kvalifikace na French Open, ve čtvrtek pak bude následovat rozlosování turnaje a v neděli samotný svátek tenisu vypukne. Uvidíme tedy, zdali někdo Djokoivčovi a Nadalovi překazí cestu za očekávaných finálovým duelem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat