Fenomenální Roger Federer načal druhou stovku titulů

i Foto: cbc.ca
                   

Švýcarský tenista minulý víkend dokázal, ještě ani ve svých 37 letech stále nepatří do starého železa. Úspěch na turnaji v Miami znamená, že doplnil svou sbírku titulů o další skalp, který v řeči čísel přinesl už 101. triumf v jeho bohaté kariéře. Díky tomu dokázal stáhnout náskok dosavadního rekordmana Jimmyho Connorse, který zvítězil na 109. turnajích. Pokud bude Roger Federer pokračovat ve stejném tempu, mohl by se v brzké době stát absolutní tenisovou špičkou i z pohledu historie!

Letošní rok patří jemu

Federerovi se od začátku tohoto roku vede přímo mistrovsky. Zatím nastoupil ve třech turnajích, z nichž dvakrát odcházel jako vítěz a jednou skončil druhý. Souhrn všech letošních zápasů zní jednoznačně pozitivně s poměrem šestnáct ku jedné. Dle vlastních slov cítí velkou touhu po zisku trofejí, které momentálně přejí také neúspěchy jeho největších rivalů.

Novak Djokovič skončil ve dvou posledních turnajích v Miami a Indian Wells překvapivě brzy. Na jeho nepřesvědčivých výkonech se podle všeho podepsala tenisová zákulisní politika, kterou dlouhodobě kritizuje. Rafael Nadal se rozhodl šetřit síly na antuku, takže ani na jedné ze zmíněných akcí nenastoupil. Andy Murray, jenž nejslavnější čtyřku borců uzavírá, se potýká s vleklými zdravotními potížemi v oblasti kyčlí, takže doufá, že loučení s kariérou na blížícím se Wimledonu proběhne se ctí. Jinak se od něj ale už žádné tituly ani větší úspěchy neočekávají.

Federer jakoby nestárnul

Zdravotně se Roger cítí stále skvěle, což podtrhuje fakt, že v posledních měsících navzdory vysokému sportovnímu věku nemusí brát ani jeden jediný prášek. Sám tenista to považuje za obrovský úspěch. Přesto ale přiznává, že už mu tělo občas dává najevo, že by bylo potřeba zběsilé tempo poněkud zvolnit, zvláště teď, když se blíží antuka a granslamy. Podaří se Rogerovi ve zbylých měsících udržet skvělou formu?

Oproti dvěma předchozím letům se cítí podstatně lépe a podle toho vypadá i jeho vystupování na kurtech, takže uvidíme, vše je naprosto otevřené. Třeba po letošní sezóně skutečně vystoupá na onen vrchol v počtu titulů, který by mu všichni tak moc přáli!

Foto: cbc.ca

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články