Djokovič vyhrál, ale více si lidé zapamatují jeho nesportovní chování

Foto: news.civilserviceindia.com

Srb Novak Djokovič jasně potvrdil své kvality a na Australian Open se radoval z vítězství v turnaji. Jeho poslední bitva však byla celkem náročná. S Rakušanem Dominicem Thiemem soupeřil velmi dlouho, a nakonec dokázal zvítězit v pětisetové bitvě. Soupeř tak ukázal svou kvalitu a celý zápas tak mohl být jedním z těch, které bylo radost sledovat. Tedy pokud by Novak Djokovič dokázal udržet nervy na uzdě. K tomu opět nedošlo, a tak si neodpustil další ze svých známých výlevů.

Nejprve směrem k rozhodčímu

Jako první si Novak Djokovič vybral za oběť rozhodčího. Ten v tom však byl zcela nevinně, jelikož hráče musel napomínat za porušení limitu při zahajování, což vyvrcholilo tím, že mu bylo odebráno podání. Na to Novak Djokovič reagoval s nelibostí a při cestě na svou lavičku neopomenul poklepat na stanoviště rozhodčího a na jeho adresu vypustit několik ironických poznámek.

Nechyběly ani výlevy směrem k divákům

Nebyl to jenom rozhodčí, který si musel vyslechnout pár ironických poznámek od Srba, který je vyhlášený tím, že má problém udržet nervy na uzdě. Své si vyslechli také diváci, kterým nadával směrem do hlediště. Je tedy celkem jasné, že tím si je na svou stranu příliš nezískal a pokud zde bylo několik spíše nerozhodnutých fanoušků, zcela logicky začali fandit soupeři. A ten se držel opravdu do poslední chvíle, a dokonce to v některých pasážích zápasu vypadalo na to, že Novak Djokovič ztrácí dech.

Nakonec vyhrál, ale vepsal se do paměti svým chováním

Byl to dlouhý boj, náročná pětisetová bitva, která trvala okolo 4 hodin. Z té nakonec vyšel Srb Novak Djokovič jako vítěz. Zasloužil si respekt a pochvalu, ale více než to si ho diváci opět zapamatují spíše jako bouřliváka, který finálovou bitvu Australian Open ovlivnil tím, že nedokázal udržet nervy na uzdě. A nebylo to rozhodně poprvé, kdy se pustil do diváků nebo do rozhodčího.

Foto: news.civilserviceindia.com