Čína si Davis Cup nezahraje. Kvůli obavám z koronaviru

Foto: xsport.ua

Davis Cup je prestižní soutěží reprezentačních družstev, která se hraje již od roku 1900. Pro každou zemi je čest hrát právě Davis Cup a snažit se umístit na co možný nejlepší pozici. Nutno však říci, že aktuální ročník roku 2020 je ohrožen. A to pro čínské sportovce, které zastihla první rána související s koronavirem, který tuto zemi posledních několik týdnů celkem výrazně ohrožuje.

Zápas Číňanů byl zrušen

Čína měla v rámci Davis Cupu nastoupit proti Rumunsku. K tomu však v letošním ročníku nedojde, jelikož současné události kolem koronaviru způosobili, že čínský tým nemůže ze své země vycestovat do Rumunska, kde se měly souboje Rumunska a Číny odehrát. Zápasy, které byly naplánovány, tak musely být zrušeny.

Mezinárodní federace ITF to potvrdila

Že ke zrušení duelu Číny a Rumunska skutečně došlo, potvrdila také Mezinárodní federace ITF. Ta oznámila, že se duel, který byl plánovaný na 6. a 7. března skutečně neuskuteční. Fanoušci, kteří se do rumunského Piatra neamt chystali fandit, tak mají smůlu, protože tento souboj Číny s Rumunskem se kvůli opatřením která souvisí s koronavirem, nemůže uskutečnit, jelikož čínská reprezentace se do Rumunska nedokáže z důvodu bezpečnostních opatření v daném termínu dostavit.

Náhradní termín nebude

Mezinárodní federace ITF uvedla, že se nejedná jenom o odložení zápasu, ale že se jedná přímo o jeho zrušení. Z toho samozřejmě nejvíce vytěží Rumunsko, které tak postoupí bez nutnosti soupeřit s Čínou přímo do Světové skupiny. Naopak pro Čínu je zrušení zápasu problém, který je posílá o jednu úroveň níže.

Nejde o jedinou odloženou sportovní událost

I když je odložení zápasu nepříjemnou věcí, bezpečnost sportovců i fanoušků by měla být vždy na prvním místě. Nejde proto o jediný sport, kde byl některý z plánovaných podniků odložen. Hlavně na čínském území se právě z důvodu ochrany před koronavirem ruší celá řada více či méně prestižních událostí v různých sportovních oblastech.

Foto: xsport.ua