Českým tenistkám se v Dubaji začalo dařit

Foto: zimbio.com

Poslední zápasy nebyly pro naše tenistky nijak pozitivní, jelikož v řadě turnajů se našim hráčkám až tak nedařilo, což se samozřejmě negativně podepisovalo jak na jejich spokojenosti, tak i na tom, kolikáté místo měli v celosvětovém tenisovém žebříčku. Nyní to však konečně vypadá, že se vše obrací k lepšímu. Tedy alespoň podle toho, jak se pro naše tenistky začíná vyvíjet turnaj v Dubaji, kterého se účastní.

Barbora Strýcová konečně vyhrála

První pozitivní zprávou z turnaje v Dubaji je to, že zde vyhrála Barbora Strýcová. Ta po třech porážkách v řadě konečně zase okusila, jaké to je užívat si vítězství. Vyhrála v zápase s Amandou Anisimovovou a může se díky tomu radovat z postupu do druhého kola dubajského turnaje. Svou soupeřku nakonec zdolala ve třísetové bitvě s výsledky 7:6, 2:6, 6:4. Mladá osmnáctiletá Američanka tak skončila hned v prvním kole a Strýcová konečně může slavit výhru a také postup do druhého kola.

Vyhrála také Markéta Vondroušová

Na turnaji v Dubaji však vyhrála také druhá naše tenistka, a to Markéta Vondroušová. Tu podle rozlosování čekal zápas s Lotyšskou soupeřkou, konkrétně s Anastasiji Sevastovovou. Tu dokázala vyřídit celkem jednoznačně, pouze ve dvou setech, s celkem přesvědčivými výsledky 6:3, 6:2. I Vondroušová se tedy může radovat jak z vítězného zápasu, tak i z toho, že postupuje do druhého kola.

Dobrá byla i čtyřhra

Připomeňme také to, že se v Dubaji aktuálně hraje také čtyřhra, která se taktéž nesla v duchu vítězství, které můžeme přiřadit i k našim hráčkám. Tedy k jedné naší hráčce. Duo Peschkeová, Schuursová, sestavené z tenistky české a nizozemské dokázalo ve čtyřhře porazit dvojici Flipkensová, Van Uytvancková z Belgie. A to ve dvousetové a také celkem jednoznačné bitvě, která skončila 6:3, 6:1. I zde tak máme želízko v ohni, které postupuje turnajem v Dubaji dále.

Foto: zimbio.com