České tenistky by chtěly hrát před diváky. Ale mají obavy

                   

S tenisem to zatím nevypadá moc nadějně. Zatímco například fotbal už se pomalu rozehrává, tak tenisová sezona na okruzích WTA a ATP bude mít stále pauzu. A to minimálně do července.

Po přerušení tenisové sezony z důvodu koronaviru si musí dát tenistky i tenisté stále pauzu. A to minimálně do konce července, jelikož do té doby by podle posledních vyjádření mělo trvat přerušení sezony na okruzích WTA a ATP. A ani po této době není až tak jasné, co bude. Zda se nějaké turnaje odehrají, jaké to budou a kde konkrétně.

Grandslamy se ruší, nebo přesouvají

Pokud se podíváme na nejsledovanější tenisové turnaje, tak musíme začít Wimbledonem, který se z důvodu koronavirové pandemie nemohl uskutečnit. A místo případného přesunutí došlo k tomu, že byl zrušen. Nadějnější jsou však grandslamy US Open v New Yorku a také French Open v Paříži. Ty nebyly přímo zrušeny, ale byly přesunuty. A to na zatím nestanovené podzimní datum. A organizátoři doufají, že se jim tyto akce podaří uskutečnit. Velký otazník je potom nad Roland Garos, který se měl hrát v této době. Zde nevíme ani to, zda se turnaj zruší, nebo odloží, a na kdy.

iZdroj fotografie: sportclub.ru

České tenistky chtějí diváky

Pořadatelé odložených grandslamů se již vyjádřili v tom smyslu, že by chtěli US Open a French Open pořádat doslova za každou cenu, i kdyby to bylo spojeno s faktem, že se bude hrát bez diváků. A to může být za této situace celkem reálné. Na toto téma se v rozhovorech rozhovořily i české tenistky Petra Kvitová a také Barbora Strýcová. Obě se shodli na tom, že by takto prestižní a velké turnaje bez diváků hrát nechtěly. A je to z jejich strany pochopitelné, jelikož v tenise nejde vždy jenom o soupeření, ale i o atmosféru, kterou je možné díky divákům vytvořit.

iZdroj fotografie: zeenews.india.com

O tom, jaké to bude a jak bude tenis bez diváků vypadat, se mohou sami přesvědčit na turnaji s názvem O pohár prezidenta ČTS. Z důvodu respektování bezpečnostních opatření není reálné, aby se na zápasy dostal větší počet fanoušků z řad veřejnosti. Tento turnaj odstartuje již dnes, a kdo touží vidět tenisty a tenistky v akci, musí se spokojit jenom s přímým televizním přenosem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články