Barbora Strýcová pomýšlí na rodinu, končit s tenisem se jí však nechce

i Foto: express.co.uk
                   

České tenistce Barboře Strýcové se letos podařilo snad všechno, do čeho se pustila. Na prestižním Wimbledonu triumfovala v rámci čtyřhry a ani v samostatné kategorii si nevedla vůbec špatně, na Turnaji mistryň se ve dvojici probojovala až do samotného finále. Člověk by si řekl, že končit se má na vrcholu a proto by i třiatřicetiletá rodačka z Plzně měla v brzké době odejít do sportovního důchodu. Ona, ačkoli momentálně pomýšlí nad založením rodiny, kurty opustit nechce. Neumí si totiž život bez nich představit.

Strýcová si zvykla na určitý finanční standard

Je smutnou pravdou, že mnoho úspěšných sportovců si s životem po kariéře nedokáže efektivně poradit. Během mládí si totiž zvyknou na určitý standard finančních odměn, kterého se jim však posléze už nedostává. Toho se samozřejmě obává i tenistka Barbora Strýcová, jejíž jméno je s případným odchodem do důchodu v poslední době hodně skloňováno. Sama sportovkyně se na toto téma vyjádřila slovy:

„Tenisem vydělávám peníze. Mám nějaký příjem, který pak nebude. Už mi nebudou chodit na účet ty hezké peníze jako teď.“

Strýcová nicméně dále připustila, že očekávaný konec se zřejmě neodvratně blíží, ačkoli by ona sama ráda hrála ještě minimálně dvacet let. Věk je bohužel cítit především z hlediska fyzického stavu:

„Mé tělo je totálně oddělané a je mu minimálně o deset let víc, než by být mělo. Nejvíc to cítím na kyčlích. Ty už dávno nejdou do poloh, do kterých by jít měly.“

Barbora Strýcová nechce patři mezi staré mámy

Samozřejmě, že život profesionální sportovkyně se velmi těžko snoubí dohromady s rodinnou pohodou, pokud tedy nepocházíte z Ruska, kde vám těhotenství naplánuje sportovní svaz. Nezřídka se tedy stává, že příchod prvního potomka si tenistky naplánují až na úplný konec kariéry, kdy už se mohou věnovat pouze jemu.

Tak to ostatně udělala Lucie Šafářová, která před Vánoci porodila Tomáši Plekancovi holčičku, Andrea Hlaváčková nebo slovenská kráska Dominika Cibulková. Strýcová si uvědomuje, jak čas letí, a že i ona by ráda poznala mateřství v nejbližší možné době, dokud ještě nepatří do starého železa. Konkrétně na toto téma pronesla:

„S Luckou i Andreou jsem těhotenství prožívala. U obou jsem to dokonce obrečela. Vyrůstaly jsme spolu, jezdily spolu na turnaje a ony už mají děti. Tak kdybych se přidala, mohla by třeba vyrůst nová tenisová generace. Takže mě napadlo, jestli už bych neměla taky. Ale hlavně mi došlo, jak ten čas letí. Během kariéry jsme pořád pod stresem a ničíme si těla. Znám holky, kterým trvalo pět nebo šest let, než otěhotněly. Nechtěla bych být úplně stará máma.“

Foto: express.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články