Velkolepý návrat Vladimíra Klička? Jednání započala

Foto: sport.pravda.sk

Vladimír Kličko odešel roku 2017 na zasloužený odpočinek. Jeho jméno nicméně v posledních dnech opět rezonuje světem boxu. Objevily se totiž zprávy, že vážně uvažuje nad návratem do ringu! Vysloužilý boxer dostal nabídku, která se neodmítá. Společnost DANZ mu předložila kontrakt na tři zápasy, díky kterému by si mohl přijít na neskutečných 1,8 miliardy korun! Přesvědčí Klička tato astronomická částka, aby se ještě naposledy oblékl do zápasnického úboru?

Hvězda, na kterou se nezapomíná

Ukrajinský bijec byl svého času považován za naprostou špičku v oboru. Dokázal udržet šňůru neporazitelnosti dlouhých 11 let a z 64 zápasů odešel jako poražený pouze pětkrát. Díky tomu se stále těší obrovské popularitě, kterou ani dva roky po ukončení jeho sportovní kariéry nedokáže překonat žádný ze současných boxerů.

Návraty takových hvězd vždycky dokáží přilákat zraky diváků, sponzorů i televizních stanic, o čemž jsme se mohli v minulosti již několikrát přesvědčit. Této skutečnosti je proto přizpůsobena i velice štědrá nabídka, která v daném sportu nemá obdoby! 70 milionů eur by pro Klička mělo představovat dostatečnou motivaci, aby znovu okusil ostré údery soupeřů.

Proti komu Kličko nastoupí? Adeptů je více

Třiačtyřicetiletý veterán by se v ringu mohl postavit proti největší hvězdě současnosti Anthony Joshuovi, který jej před dvěma lety v posledním zápase profesionální dráhy dokázal porazit. V úvahu připadá Tyson Fury, který v minulosti rovněž získal skalp ukrajinského ranaře. I on se již nějakou dobu boxu aktivně nevěnuje. Před časem ale ohlásil plánovaný restart, takže by zápas mezi dvěma velkými ikonami tohoto sportu mohl vzbudit zájem.

Sám Kličko připustil, že pokud půjde o něco mimořádného, nebude nad nabídkou váhat ani vteřinu. Je tohle ten správný impulz? Doufejme, že ano!

Foto: sport.pravda.sk