Velká cena Británie. Co můžeme od závodu očekávat? Velká dramata.

Zdroj fotografie: formula1.com

Velká cena Británie má zatím všechny podklady pro již klasické vítězství Lewise Hamiltona a Mercedesu. Závod je o mnoho zajímavější, Nico Hulkenberg je zpět, Sergio Perez má kovid a Ferrari je částečně zpět.

Velký příběh s koronavirem.

Hlavní řidič monopostu Racing Point Sergio Perez již ve čtvrtek nebyl na okruhu podat rozhovory s novináři, z důvodu neprůkazného testu na COVID-19. Následně byl otestován znovu, koronavirus se potvrdil.

Zdroj fotografie: formula1.com

Proto vidíme návrat legendy, Nico Hulkenberg, jezdec, který se vrací do F1, poté co mu nebyla prodloužena smlouva s Renaultem. Již ne, tak mladý němec usedne na další 2 závody do monopostu Racing point. Kdo ví, třeba vyhraje své první pódium v kariéře.

Bottas vs Hamilton bitva o první místo.

Valtteri Bottas a Lewis Hamilton zaujímají první řadu na startu velké ceny Británie. Mercedes letos ukazuje pravou dominanci. Lewis Hamilton dokonce byl v kvalifikaci o celou sekundu rychlejší než-li Max Verstappen, který dnes začíná na třetí pozici. Bohužel jediná reálná šance, jak Mercedes porazit je jejich chyba např. srážka obou jezdců, nebo veliká chyba ve strategii.

lewis hamilton
Zdroj fotografie: formula1.com

Charles Leclerc dává naděje Ferrari.

Ferrari zatím neukázali, že letošní sezóna nebude tragická. Výsledky týmu jsou velice špatné, jezdci si stěžují na pomalé auto, fanoušci na výkony a tým na komunikaci. Naštěstí Charles Leclerc podává parádní výkony. V prvním závodě sezóny dokázal vyhrát druhé místo, což byl veliký úspěch pro celý tým. Dnes bude startovat na krásné čtvrté pozici.

Charles Lecler druhé místo
Zdroj fotografie: formula1.com

Udrží se Lando Norris?

Lando Norris je současně na čtvrtém místě šampionátu. Je jasné, že se bude chtít udržet, zda se mu to povede je otázkou. Lando Norris bude na svém domácím závodu startovat na pátém místě. Podaří se mladému jezdci opět vybojovat pódium?

Lando Norris 2020
Zdroj fotografie: formula1.com