V Chile se rallye letos nepojede kvůli nestabilitě v zemi

Foto: rallye-sport.fr

Pokud jste fanoušky rallye a letos jste se těšili na pořádnou dávku závodů, kterých mělo být podle očekávání celkem 14, musíme vás zklamat. Ze seriálu byla nakonec jedna destinace vyřazena. A to Chile, kde se letošní ročník nepojede. Náhrada za lokaci nebude žádná, a tak letošní seriál závodů bude mít jenom 13 podniků.

Žádost ze strany Chile

Důvodem zrušení nebyly žádné nesplněné podmínky vůči pořadatelům, či snad jejich vlastní rozhodnutí. Důvodem, proč se v Chile rallye letošní rok nepojede, byla žádost samotné země o to, zda by pro letošek mohl být tento podnik z kalendáře vyřazený. Tomu bylo následně ze strany Mezinárodní automobilové federace vyhověno. Ta tak oficiálně potvrdila, že se zde závody nepojedou.

Celý kalendář závodů to ovlivní jenom minimálně. Jediným přesunem, se kterým je nutné počítat, bude posunutí argentinského podniku, který se přesune o týden dopředu. Termíny všech ostatních závodů zůstanou takové, jak bylo předem naplánováno. Po závodech v Mexiku se tedy odjedou závody v Argentině, následně se jezdci přesunou do Portugalska, kde budou závodit po pauze a dále bude vše pokračovat tak, jak bylo naplánováno.

Proč pořadatelé požádali o zrušení?

Jaké jsou hlavní důvody toho, že pořadatelé z Chile požádali o zrušení a letošní vyřazení z podniku? Podle dostupných zdrojů je hlavním důvodem celková nestabilita v zemi. Jsou zde poměrně velké nepokoje, jak z politických, tak i ze sociálních důvodů. Pořadatelé mají logicky obavy z toho, zda by dokázali zajistit závody v dostatečné kvalitě, i s dostatečnou bezpečností. Hlavním rizikem je to, že neví, jak to bude v zemi vypadat v budoucnu. V Chile se mělo jet od 30. dubna do 3. května a do té doby se toho může stát opravdu mnoho. Právě i z preventivních důvodů se proto pořadatelé rozhodli, že se pro tento rok raději nechají vyřadit. V zájmu všech.

Foto: rallye-sport.fr