Tomáš Řepka už je za mřížemi, jaké byly jeho poslední chvilky na svobodě?

Snad nejvíce propíraným tématem napříč všemi českými internetovými deníky je odsouzení bývalého skvělého fotbalisty Tomáše Řepky na dva a půl roku odnětí svobody. Poté, co se konečná podoba trestu definitivně ustálila, Tomášovi zbývalo pouze několik posledních dnů před nástupem do věznice. Pokud někdo čekal, že si známý bouřlivák po vzoru Radovana Krejčíře sbalí kufry a odjede do ciziny prchat před spravedlností, mýlil by se. Řepka se k celé kauze nakonec postavil jako chlap a od pondělí se stal oficiálně trestancem. Jaké byly jeho poslední minuty na svobodě a naopak první chvíle ve vězení?

Řepka si krátil čas milovaným fotbalem a vyřizováním účtů

Ještě než se za Tomáše Řepkou definitivně uzavřely dveře ruzyňského vězení, stihl navštívit fotbalové hřiště v Hostivaři, za kterou bývalý profesionál se zkušenostmi z pražské Sparty nebo anglického West Hamu poslední rok hrával 1.B třídu. Do míče si ovšem nekopl, jen se tak procházel se svou láskou Kateřinou Kristelovou, která se trestu odnětí svobody i přes spoluúčast na internetových útocích proti Řepkově bývalé manželce vyhnula. Kromě toho se dvojice samozřejmě neubránila pozornosti médií, kterým Řepka poměrně otevřeně odpovídal na otázky ohledně své nepříliš příjemné budoucnosti. Na dotaz, zda se nějak připravuje na nadcházející období, odpověděl:

„Připravovat se na to asi nemusím, nejdu tam na 15, 10 nebo 5 let. Jdu tam na určitou dobu a samozřejmě chybět mi nejvíc bude Kačka, to je jasný. Je to člověk, kterej je pro mě srdcovej a je to žena mých snů. Já věřím, že to zvládnu a tímhle tím se pomyslně uzavře nějakej můj kruh.  Zúčtování mýho života. Pak se vrátím a budu čistej.“

Samozřejmě si také neodpustil několik peprných slov na adresu své bývalé manželky Vlaďky Erbové. Zároveň ovšem dodal, že za aktuální „průser“ si může sám a proto také hodlá nést zodpovědnost.

Nástup do vězení se nesl v nepřátelské atmosféře

Řepka přijel 27.5.2019  svým černým mercedesem ve dvě odpoledne přímo před bránu věznice, která bude na 2,5 roku jeho „novým domovem“. Bez dlouhého otálení vešel do areálu věznice, jelikož se mu nechtělo poslouchat povyk jeho budoucích spolubydlících, kteří na adresu vysloužilého fotbalisty pronášeli hesla jako:

„Řepko, vítej v pekle! Řepko, tady zdechneš! Řepko, budeš kouřit ču..ky!“

Protože byl Řepka těmito pokřiky evidentně rozhozený, logicky odmítal odpovědět na všechny dotazy zde přítomných novinářů. Co bude následovat nyní? Pokud by se Řepka ve věznici choval vzorně, mohlo by postupem času dojít ke zkrácení trestu. I tak je ovšem jasné, že to jako největší celebrita onoho areálu nebude mít vůbec jednoduché…

Foto: skysports.com