Tito sportovci to netajili. Kdo ze známých jmen přiznal doping

                   

Když sportovec dopuje, je to odsouzeníhodný čin. Jak proto, že zlepšuje své vlastnosti a výkony pomocí zakázaných látek, tak proto, že porušuje pravidla a v tu chvíli už s ostatními nezápolí v duchu fair-play. Odhalovat sportovce se samozřejmě snaží různé namátkové testy, které jsou pravidelně prováděny. Když je test pozitivní, může sportovec zapírat, nebo vše přiznat. Společně se podíváme na skupinu druhou, která užívání dopingu nijak netají.

Lance Armstrong

Známější jméno, pokud jde o dopingové aféry, bychom velmi těžko hledali. Tento úspěšný cyklista se do historie nevepsal jenom při závodech Tour de France, které dokázal vyhrát hned sedmkrát. Bohužel se Lance Armstrong vepsal do historie také proto, že přiznal doping. Od té doby ho mnoho fanoušků, ale i sportovních kolegů odsoudila.

iZdroj fotografie: npr.org

Shelly-Ann Fraserová-Pryceová

Ani toto jméno není nijak neznámé. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová je jamajskou sprinterkou, která se pyšnila jak titulem mistryně světa, tak se pyšnila také titulem olympijské vítězky. Její sláva však celkem rychle pominula, když vyšlo najevo, že pro zlepšení svých výkonů používala zakázané látky, což přiznala.

Marion Jonesová

Atletka Marion Jonesová se také řadí do skupiny těch, kteří přiznali užívání dopingu. Nutno říci, že u této ženy k tomu došlo v roce 2007. A od té doby nabraly události poměrně velký spád, jelikož o rok později byla kvůli svým činům odsouzena a musela nastoupit na půl roku do vězení. Po návratu z něho se rozhodla svou sportovní kariéru opět obnovit.

iZdroj fotografie: onedio.com

Antonio Pettigrew

Úspěšný a známý atlet, který za sebou nezanechal jenom slávu, ale i hořkost spojenou s tím, že podváděl. I Antonio Pettigrew přiznal užívání zakázaných látek. Ty mu patrně pomohly k získání 4 zlatých a 1 stříbrné medaile na mistrovství světa a také k získání jednoho zlata na olympiádě v Sydney. V roce 2008 šel s pravdou ven a došlo i na odebírání medailí.

Michael Rasmussen

Michael Rasmussen je známým dánským cyklistou. Nejprve závodil na horských kolech a z nich přesedlal na ta silniční. Vědět o sobě dával hlavně na Tour de France, kde se stal dvojnásobným vítězem vrchařských soutěží. Tato disciplína mu šla lépe, než cokoliv jiného. Nakonec byl ale vyloučen z týmu, a to právě z důvodu toho, že podvádí a dopuje.

iZdroj fotografie: zimbio.com

Remigius Machura

Toto jméno pro vás možná nebude až tak neznámé, zvláště pokud znáte naši sportovní historii. Remigius Machura je bývalým československým koulařem, který se však do historie nejenom této disciplíny vepsal spíše negativně. Přiznal se, že vědomě dopoval.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články