Stejně jako v Rusku. Ledecká dnes v Německu zase nepojede

Foto: aktsport.ru

Ester Ledecká je aktuálně třetí ženou v hodnocení sjezdu a tak má dobře našlápnuto k tomu, aby nejenom potvrdila své kvality, ale aby mohla dokonce i získat malý křišťálový globus právě v této disciplíně. I pokud by se jí to přece jenom nepovedlo, už tak bude navždy velmi uznávanou sportovkyní, jelikož kombinovat snowboard a lyže a v obojím mít vynikající výsledky, to se jen tak někomu skutečně nepodaří.

Dnes v Garmisch-Partenkirchenu nepojede

Aktuálně se Ester Ledecká nachází v Německu v Garmisch-Partenkirchenu, kde se má jet další ze série závodů Světového poháru. Na víkend je naplánován jak sjezd, tak i super G, tedy superobří slalom. Součástí daných závodních dní jsou samozřejmě i tréninkové jízdy. Jedna taková je naplánována i na dnešek, tedy na čtvrteční den. Tu však Ester Ledecká nepojede.

Dnešní trénink byl zrušen

Dnešní trénink nepojede jak Ester Ledecká, tak ho nepojede ani žádná z jejích soupeřek. Důvodem je, že dnešní trénink sjezdu byl zrušen. Stejně jako tomu bylo minulý víkend v Rusku, tak i v Německu je hlavním důvodem počasí. Takto zrušení tréninkových jízd zdůvodnila Mezinárodní lyžařská federace FIS. To je zkrátka nevyzpytatelné a vytvořit odpovídající podmínky by v těchto dnech bylo patrně velmi komplikované. Nehledě na možná rizika, která by ze špatného podnebí plynula.

Stejně jako v Rusku?

Připomeňme, že problémy s tréninkovými jízdami měla Ledecká i její soupeřky také minulý týden v Rusku. Zastávka světového poháru se jela Krasné Poljaně, kde se z důvodů rozmarů počasí sjezd nakonec ani nejel a jel se pouze super G. Možná k něčemu podobnému dojde i v Garmisch-Partenkirchenu. I když jsou závody ve sjezdu naplánovány až na víkend, je třeba připomenout, že aby mohl být závod odjetý, musí být absolvována minimálně jedna tréninková jízda. A jelikož ta dnešní naplánovaná byla zrušena a neví se, jak to bude s dalšími dny, může být víkendový závod skutečně v ohrožení.

Foto: aktsport.ru