Sebastian Vettel po šesti letech končí u Ferrari. To mu smlouvu nabízelo

Sebastian Vettel je známým jezdcem Formule 1, který se do historie těchto závodů vepsal jako čtyřnásobný šampion. A také jako jezdec týmu Ferrari. Vše ale jednou končí a tento talentovaný závodník ohlásil odchod z této stáje.

Zdroj fotografie: autosport.com.ru

Čtyřnásobný šampion mistrovství světa vozů Formule 1 byl posledních 6 let jasně spojený s týmem Ferrari. V tomto týmu byl opravdu velkou dobu a nic nenasvědčovalo tomu, že by z něho odešel. A to ani proto, že mu Ferrari novou smlouvu nabízelo. Ze strany stáje ono rozvázání spolupráce tedy přímo nepřišlo.

Zdroj fotografie: lidernews.com

Konec po 6 letech

6 let hájil Sebastian Vettel barvy Ferrari, ale letošní sezonu to bude naposled. Tedy pokud se vůbec letošní sezona odstartuje, jelikož ještě neproběhly ani jedny závody a ty předešlé se buď zcela ruší, nebo se pro ně hledají nové termíny. A tak může vše vyvrcholit i situací, že poslední odjetou sezonou za Ferrari bude pro Vettela ta loňská, jelikož letos se ani jet nemusí. A tak může být letošní sezona spíše jenom papírová – ale to už zbytečně předbíháme.

Zdroj fotografie: zimbio.com

Proč? Nedohodl se na nové smlouvě

Jak jsme neznačili, Ferrari jezdci novou smlouvu nabídl. Ten se s týmem však na její podobě a na jejích parametrech nedohodl. Do médií začaly prosakovat informace o tom, že se jednalo o smlouvu spíše krátkodobou, a to na dobu jedné, maximálně dvou sezon. Také se podle dostupných informací jednalo o smlouvy s výrazně nižším platem.

Na toto konto se Vettel vyjádřil v tom smyslu, že finance nehrály v jeho rozhodování roli. A tak tím možným důvodem nedohody mohlo být opravdu to, že s ním Ferrari nepočítalo na delší časový horizont. Nebo mohlo být důvodem i něco jiného, co se patrně nemusíme ani dozvědět.

Zdroj fotografie: vladtime.ru

Kvalitní pilot Formule 1

Sebastian Vettel byl a stále je považován za celkem kvalitního pilota F1. Svou kariéru odstartoval ve stáji Red Bull, kde získal hned čtyři tituly mistra světa. Poté v roce 2015 nastoupil do Ferrari, kde setrvával až do současné, zatím ne příliš organizačně vydařené sezony. Od té příští však barvy této stáje hájit nebude. A tak se objevuje hned dvojice otázek.

Kam půjde a kdo bude jeho náhradou?

Na tyto spekulace je zatím ještě brzy, ale pravdou je, že tyto otázky jsou celkem logické. Kdo by ho mohl nahradit ve Ferrari, to lze odhadovat jenom velmi těžko. Lépe už na tom můžeme být, pokud začneme mapovat jeho možnou budoucí cestu, která by mohla končit u některých z menších a tak i méně úspěšných stájí. To proto, že podle aktuálních dat ani Mercedes, ani Red Bull nemají volná místa. A potom je tu ještě varianta třetí, spojená s tím, že by Sebastian Vettel nakonec svou kariéru ve Formuli 1 ukončil. To by zároveň nemuselo znamenat konec jeho závodění, jelikož řada jezdců se z F1 přesunula do jiných odvětví motoristického sportu.