Rychlobruslařka Sáblíková má před sebou další cyklistický závod

                   

Česká úspěšná rychlobruslařka je známá tím, že kromě světových úspěchů se věnuje i cyklistice. Přiznává, že je to již několik let, co naposledy jela cyklistický závod. To je důvod, proč ten následující bere především jako výzvu, aby vůbec dojela. Závod se pojede v sobotu. Jedná se o druhý díl Kola pro život, závod nazvaný Bikemaraton Drásal České spořitelny a jede se v Holešově na Zlínsku.

Martinu Sáblíkovou, několikanásobnou olympijskou vítězku v rychlobruslení, čeká trasa A, která měří 117 km s převýšením bezmála 4 tisíce metrů. Tak dlouhou trať přitom na kole ještě nejela. Nejvíce má prozatím z italského Livigna, kdy převýšení činilo kolem 3700 metrů a bylo to již před 5 lety.

iZdroj fotografie:

Premiérový start v seriálu předchází soustředění Sáblíkové

Start v seriálu závodů Kolo pro život pro ni bude premiérou. Již několikrát si přála se závodů účastnit, ovšem nikdy ji nevyšel čas vzhledem k množství jejích tréninků rychlobruslení. Dnešní ročník Drásala se však jede den před začátkem soustředění na Slovensku. Nová sezona Světového poháru začne na podzim.

  • Světový pohár má stanoven termín od 13. listopadu 2020 – 7. března 2021
  • v pořadí již 36. ročník
  • začne se v Polsku a skončí v březnu v Nizozemsku
  • minulý ročník již potřinácté ovládla Martina Sáblíková
iZdroj fotografie: fanpop.com

Na startu se objeví i další rychlobruslaři

Hlavním cílem Sáblíkové je trať dojet a právě proto nechce přepálit start. Již zpočátku trati čeká závodníky velké stoupání. Sáblíková má rozvržené i občerstvovací stanoviště, aby zbytečně neztrácela čas. Do závodu s sebou bere i kolegy, třeba rychlobruslařku Nikolu Zdráhalovou. Polovinu trati mají v plánu jet spolu, pak bude záležet na situaci, jak bude mít kdo sílu a chuť. Sama Sáblíková si vytyčila ještě jeden cíl, a to dojet do finiše v takové formě, aby se zvládla smát, ne si stěžovat na bolavé tělo. To by před soustředěním nebylo dobré.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články