Ruský biatlon je v krizi. Má mnoho dluhů a hrozí bankrot

                   

Když se ruský biatlon dostane z jednoho skandálu, tak se objeví druhý. Přesně takto se dá charakterizovat stav posledních let. Připomeňme, že vše odstartovala především dopingová aféra, které se provalila v roce 2017. A tím problémy nekončí. V současné době jsou hlavním problémem peníze. Ruský biatlon je nemá a tak hrozí i možný budoucí bankrot.

iZdroj fotografie: sportsdaily.ru

Víc škody, než užitku

Po velkém dopingovém skandálu, který s sebou nesl i řadu následků, se do čela ruského biatlon dostal Vladimir Dračev. Ten je v čele svazu od jara roku 2018. Jeho cílem bylo ruskému biatlonu po skandálu pomoci a celkově ho stabilizovat. Ukázalo se však, že současný předseda nadělal spíše více škody, než užitku. Alespoň podle toho, jaké informace se dostávají do médií. Podle nich nemá ruský biatlon aktuálně žádné významné sponzory, aktuálně mu docházejí peníze také na výplaty, a pokud se podíváme na celkovou dlužnou částku, tak ta má v přepočtu na naše české koruny dosahovat 12 milionů.

iZdroj fotografie: sportsdaily.ru

Výzva k rezignaci

Že nebude Vladimir Dračev tou správnou osobou v čele ruského biatlonu, se už potvrdilo před časem, kdy bylo jasné, že svůj slib spojený s tím, že ruský biatlon vyvede z krize, patrně nesplní. I když ruští sportovci mohli nadále jezdit na světovém poháru i na mistrovství světa, tak tato země nebyla členem mezinárodní unie IBU. I proto se několik sportovců a trenérů rozhodlo k tomu, že vyzvou současného předsedu Dračeva k tomu, aby rezignoval.

iZdroj fotografie: sportbookmaker.ru

Přijde bankrot?

Kromě toho, že ruský biatlon skutečně nedokázal vyvést z krize, která nastala v souvislosti s dopingovým skandálem, mu v podstatě uštědřil ještě jedu ránu, která se váže právě k tomu, že je nyní na pokraji bankrotu. Dluhy ve výši 12 milionů korun mohou být podle slov ředitele Sergeje Golikova pro ruský biatlon doslova likvidační a tak reálně skutečně hrozí to, že bude nutné vyhlásit bankrot. Pokud by k tomu skutečně došlo, mohl by to být pro biatlon v Rusku velký zásah, který by dost možná ovlivnil i budoucí účast sportovců této země na velkých akcích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články