Pražský maraton se květnu nepoběží. Odloženy byly i půlmaratony

                   

Pražský maraton je každoročně jednou z velkých událostí, která přiláká do hlavního města mnoho našich i zahraničních sportovců a mnoho diváků. Lákadlem tohoto závodu je jak zajímavá konkurence a výsledky některých běžců, tak i to, kde konkrétně a jakými lokacemi se běží. Letošní termín se měl uskutečnit 3 května. Nyní už je jasné, že k tomu nedojde, jelikož tento termín byl ze strany organizátorů zrušen.

Poběží se až na podzim

Pražský maraton nebyl pro letošek zrušen definitivně. Podle rozhodnutí organizátorů by se v letošním roce měl uskutečnit. Nebude to ale možné v původním květnovém termínu. Ten je pochopitelně nereálný z důvodů mnoha omezení, které se týkají pandemie koronaviru.

iZdroj fotografie: zanozakat.livejournal.com

Proto se organizátoři rozhodli k tomu, že budou prestižní závody přesunuty na podzim. Pražský maraton by se podle aktuálních schválených plánů měl uskutečnit 11. října letošního roku. Na jednu stranu je to dobrá zpráva, ale na druhou je třeba připomenout, že sportovní akce se odkládají po celém světě.

A tak zatímco podle původních plánů by je běžci měli rozvrženy do delšího období, takto bude několik dalších běžeckých podniků po celém světě téměř navazovat jeden na druhý. Zájemci o účast tak musí zhodnotit, zda do toho půjdou, nebo budou muset zvolit, jakých závodů se budou účastnit a jakých nikoliv.

iZdroj fotografie: prague.today

Odkládají se také půlmaratony

Pražský maraton není jediným běžeckým prestižním podnikem u nás. A to jak pokud jde o celkovou známost, tak i celkovou účast jednotlivých běžců, našich i zahraničních. Připomeňme, že půlmaratony zařazené do seriálu RunCzech, kam patří i maraton, se konají v několika dalších městech. A vzhledem k termínům bylo i tady nutné začít řešit, co s nimi. Jelikož naplánovány byly na květen a červen, bylo třeba jednat o tom, zda je zrušit, nebo přesunout.

Podobně jako u pražského maratonu, tak u jednotlivých půlmaratonů se nakonec rozhodlo pro variantu druhou. A to pro jejich odložení. Patrně nejprestižnější z půlmaratonů, ten pražský, bude mít nový termín 6. září, oproti 28. březnu, což bylo datum, kdy měl odstartovat běžeckou sezonu.

Pokud se podíváme na termíny dalších odložených půlmaratonů, tak ten v Karlových Varech by se měl uskutečnit 24. října a ten v Českých Budějovicích by se měl konat o týden později, 31. října. Možný otazník bude ještě viset nad půlmaratonem v Olomouci, jelikož ten byl zatím naplánován na 30. srpna, ale dá se očekávat, že tento termín patrně neklapne a i tento závod bude muset být odložen.

iZdroj fotografie: zen.yandex.com

Jak je to se startovným?

To je otázka, která zajímá mnoho již registrovaných běžců. Těm organizátoři dávají hned dvě možnosti. Pokud se budou chtít účastnit závodů v novém termínu, tak nemusí v podstatě nic dělat, jelikož jim přihláška a zaplacené startovné bude automaticky převedeno na nový termín konání. Pokud by se ho z jakýchkoliv důvodů účastnit nechtěli, tak mají možnost požádat o převedení na příští rok, kdy by už mělo být vše v pořádku, a závody by se měly konat v pravidelných termínech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy