Olympijské hry v Tokiu koronavirus neohrozí. Uskuteční se podle plánu

Foto: olympic.kz

Po tom, co bylo zrušeno několik větších sportovních událostí kvůli koronaviru, a nad dalšími se přemýšlí ve smyslu, zda je uspořádat nebo ne, se objevila vcelku logická a pochopitelná otázka. A ta se týká letošních olympijských her, které se mají konat v japonském Tokiu. Na toto téma se vyrojila řada spekulací a řada názorů. Někteří se přiklánění na stranu pořádání, jiní na stranu toho, že jsou velké riziko a měly by se zrušit.

Pořadatelé mají jasno

Poslední slovo v tom, zda se budou olympijské hry v Tokiu odehrávat nebo ne, mají samozřejmě pořadatelé. A ti mají podle všeho jasno. Tedy alespoň v tuto chvíli. Olympijské hry v Tokiu stoprocentně budou a uskuteční se přesně podle plánu. Nebudou tak navazovat na postupné rušení nebo omezování různých jiných sportovních událostí, k čemuž došlo v Asii v posledních týdnech. Ani není v plánu letní olympiádu jakkoliv přesouvat.

Start už v březnu

Je třeba říci, že vyjádření na toto téma muselo přijít už takto brzy, jelikož určitý start olympijských her je naplánován v podstatě už na březen. Tedy na příští měsíc. I když se samotné tokijské olympijské hry uskuteční klasicky až v létě, tak právě v březnu odstartuje štafeta s olympijskou pochodní. Ani tady pořadatelé neoznámili jakékoliv změny a vše proběhne podle plánu tak, jak by mělo.

Japonsko koronavirus příliš netrápí

I když se může zdát, že celá Asie je kvůli koronaviru v ohrožení, musíme dodat, že největší podíl nakažených je aktuálně v Číně, kde se mluví o více než 60 000 nakažených. Díky poměrně rychlým bezpečnostním opatřením nedochází k tomu, že by se virus výrazně masově šířil dále. To lze říci nejenom v souvislosti s Evropou, ale i v souvislosti s Japonskem, kde je podle posledních zpráv aktuálně nakažených méně než 30 lidí. I to je jeden z důvodů, proč pořadatelé nepředpokládají, že by měla být jejich olympiáda v jakémkoliv ohrožení.

Foto: olympic.kz