Nico Hulkenberg je zpět! Co řekl jezdec v rozhovoru?

Zdroj fotografie: formula1.com

Nico Hulkenberg se vrací do F1, poté co mu nebyla prodloužena smlouva s Renaultem. Německý jezdec usedne na další 2 závody do monopostu Racing point. 

Rozhovor s Nicem Hulkenbergem.

„Je to veliký risk, po osmi měsících se vrátit do F1 a vrátit se hned zpátky do jiného auta, než na jaké jsem byl zvyklí. Je to úplně jiné prostředí, posadit se do monopostu, ve kterém jsem nikdy nebyl. Je to těžké jet na 100%, když jsem včera byl ještě mimo F1. Navíc, jedeme ve Silverstonu, jezdí se tu opravdu rychle a přetížení je gigantické.“

Zdroj fotografie: formula1.com

Byl to šok pro tělo!

„Ano, dneska to byl šok pro mé celé tělo. Bylo poměrně náročné vyprodukovat dobré kola, zvlášť v první části tratě.“

Kvalifikace nebyla ideální.

„Byli jsme tak strašně blízko se dostat do Q3. Jsem ale poměrně spokojen. Minulý týden jsem byl nemocen a posledních 9 měsíců jsem ve formuli nebyl.

Byla to výzva jet na středních i měkkých gumách v Q2. Udržet tempo bylo vážně náročné, ale málem se nám to vyplatilo, škoda. Snažíme se s týmem pracovat společně, v závodě předvedeme lepší výkon.

Už se mi podařilo více porozumět autu, to byl dnešní cíl, poznat, jak auto funguje. Věřím, že v závodě dojedu top 10.“

Zdroj fotografie: formula1.com

Nico Hulkenberg a velká cena Británíe

Nico Hulkenberg bude startovat na třináctém místě. Bohužel se německý jezdec nedokázal probojovat do Q3, což mu zavřelo dveře do TOP 10. Cíl je pro Nica jasný, dojet v první desítce. Další z možných cílů pro další závod (pokud Sergio Perez bude stále pozitivní) bude vyhrát pódium. Nico Hulkenberg vlastní rekord v nejvíce odstartovaných závodů, bez jediného pódia.