Nejvíce z cyklistů vydělává Slovák Peter Sagan. Přijde si na 150 milionů

                   

Peter Sagan je velmi známým, populárním a samozřejmě také dobrým cyklistou. Že tomu tak skutečně je potvrzují třeba jeho mistrovské tituly, které dokázal nasbírat v letech 2015 až 2017. To ale není jediné prvenství, ze kterého se může těšit. Také se řadí na první místo žebříčku cyklistů podle toho, kolik si vydělají. Částka je to pro mnohé z nás až astronomická.

Na kolik si Peter Sagan přijde?

Pokud vás zajímá, jak velká je suma, ne kterou se Peter Sagan přijde, a která mu vynesla první místo v pomyslném žebříčku nejvíce vydělávajících cyklistů, tak je to částka 5,5 milionu eur. Na tolik si tento slovenský cyklista v týmu Bora-hansgrohe během letošního roku přijde. V přepočtu se jedná o částku asi 150 milionů korun, což rozhodně není nijak zanedbatelná suma. Právě naopak.

iZdroj fotografie: optimum-sports.blogspot.com

Jak jsou na tom ostatní cyklisté?

Podívejme se i na to, jak jsou na tom ostatní cyklisté a na kolik si přijdou oni. Hned na druhém místě za Saganem je Chris Froome. I ten se může pyšnit úspěšnou kariérou, což jasně potvrzuje třeba fakt, že čtyřikrát dokázal zvítězit v prestižním závodě Tour de France. Tento cyklista si ročně přijde na zhruba 4,5 milionu eur. Tedy o milion méně, než Sagan. Na pozici třetí je Ineos Geraint Thomas, ze stejného týmu jako Froome. Ten však bere ještě o milion méně, tedy 3,5 milionu eur ročně.

iZdroj fotografie: wsau.com

Pokud se podíváme na další jména, která tak můžeme zařadit do TOP 5, musíme zmínit i známého Itala ze stáje Trek-Segafredo, kterým není nikdo jiný než Vincenzo Nibali, který se může pyšnit tím, že vydělává 3 miliony euro. Na místě pátém je Egan Bernal z Kolumbie, který vyhrál v loňském roce Tour de France. Jeho výdělek je 2,7 milionu eur ročně.

Šance hlavně na podzim

Vzhledem k aktuálnímu vývoji, který souvisí s koronavirem, je třeba říci, že letos ještě cyklisté neměli moc šancí ukázat, jak na tom jsou a zda si svůj plat zaslouží, nebo že by bylo na místě jim dokonce i přidat. Šanci však k tomu budou mít na podzim, kam se celá řada prestižních závodů přesunula.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články