Největší favorit Tour de France odstupuje. Trpěl jsem celý den, přiznal Bernal

                   

Trpký konec. Loni touto dobou kolumbijský cyklista Egan Bernal slavil celkové vítězství na Tour de France, letos odstupuje. Třiadvacetiletého jezdce stáje Ineos Grenadiers trápí zejména problémy se zády, právě kvůli nim ztrácel na aktuální jedničku celkové klasifikace Primože Rogliče propastných dvacet minut.

„Trpěl jsem celý den. Bolesti zad se stupňovaly a na závěrečném stoupání to přešlo i do kolen. Jsem totálně zničený,“ přiznal Bernal španělskému deníku AS. Kvůli stejnému zranění nedokončil ani generálku na Tour de France v Dauphiné, kde odstoupil po třech etapách. „Ztratil jsem tam tři roky života. Snažil jsem se, dal jsem do toho všechno ale nedokázal jsem udržet tempo,“ smutnil první Kolumbijec, který kdy nejprestižnější cyklistický závod vyhrál.

iEgan Bernal na startu francouzské Tour. (zdroj: twitter.com/cyclecollective)

Tým Ineos Grandiers se rozhodl stáhnout svého jezdce ještě před náročnými horskými etapami. „Nechtěl jsem skončit takovým stylem, ale za těchto okolností, které nastaly to bylo nejlepší řešení,“ prozradil Bernal pro britský Daily Telegraph. „Mám velký respekt k těmto závodům a už se těším na příští rok,“ dodal.

Není konec, je před námi Vuelta i italské Giro

„Rozhodli jsme se v Eganově nejlepším zájmu. Srdcem je šampiónem, ale je stále mladý a čeká ho řada závodů, i proto to bylo v této chvíli nejlepší řešení,“ přiznal šéf stále Ineos Dave Brailsford.

i(zdroj: twitter.com/eganbernal)

Podle něj však Bernalova sezóna však ještě neskončila. „Nyní by se měl soustředit na zotavení a restartování jeho cílů v aktuálním ročníku,“ dodal. Cyklistická sezóna, která byla kvůli koronaviru posunuta, totiž pokračuje. Na začátku října startují další dvě prestižní Grand Tours, jak italská Giro d’Italia, tak španělská Vuelta.

Kolumbijec patří mezi největší hvězdy světové cyklistiky. Již v juniorských letech získal dvě stříbrné medaile na mistrovství světa a vysloužil si smlouvu v italském týmu Androni Giocatoli. Právě za něj zvítězil v Tour l’Avenir, kde se utkávají mladí jezdci do 23 let. Právě tam si ho vyhlédl Ineos, za se kterým jako nejmladší jezdec v historii vyhrál loňskou Tour de France.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články