Návrat legendy! Fernando Alonso bude jezdit za Renault.

Fernando Alonso návrat 2021
Zdroj fotografie: grandprix247.com/

Dvojnásobný šampión Formule 1 se vrací k závodění. Nahradí Daniela Ricciarda, který odchází do McLarenu. Stane se Fernando znova šampiónem s Renaultem?

Alonso McLaren
Zdroj fotografie: formula1.com

Cyril Abiteboul a jeho vyjádření

Cyril Abiteboul je hlavní představitel Renault f1 team. V tiskovém vyjádření se vyjádřil k podepsání Fernanda.

Podepsat s Fernandem Alonsem je součástí plánu týmu Renault pokračovat ve svém snu ve F1 a vrátit se na vrchol, startovního pole kam patří.

Historie Fernanda Alonsa

Jako nejmladší pilot v historii vyhrál svůj první závod v Maďarsku 2003. Rok 2004 byl obtížnější, ale v roce 2005 se stal nejmladším mistrem světa v historii F1. V roce 2006 svůj titul obhájil a přestoupil do McLarenu.

Fernando Alonso byl prvním člověkem, který porazil Michala Schumachera. Fernandovi se povedlo přerušit dominanci Ferrari a vyhrát titul Formule 1.

V roce 2010 se Fernando rozhodl přejít do Ferrari. Tento historický tým měl veliká očekávání od vzájemné spolupráce. Bohužel se tato myšlenka nevydařila a Fernando se nestal mistrem světa ani v jedné sezóně.

Alonso Ferrari 2010 až 20114
Zdroj fotografie: Formula1.com

Následující roky Fernando Alonso strávil ve stáji McLaren, kde svou kariéru v roce 2018 uzavřel.

Alonso McLaren
Zdroj fotografie: Formula1.com

V roce 2020 se Fernando Alonso vrátí do Renaultu!

Sezóna 2022

Fernando může přispět v vývoji nového monopostu pro rok 2022. Má dlouholeté zkušenosti, to se týmu může hodit a přiláká spoustu pozornosti a nových sponzorů.

Otázkou je, jak velký vliv na jezdce bude mít jeho věk (38), od čtyřicátého roku piloti už ani nemohou mít takové reakce. Na druhou stranu Alonso během dvou let mimo Formule závodění neopustil, vyhrál mimo jiné dvakrát 24 hodin Le Mans. A nadále patří ke špičce motorsportu.