Návrat Gabriely Koukalové na scénu? Uvidíme v květnu

Foto: frekvence1.cz

Není tomu tak dávno, co jedna z nejlepších českých biatlonistek Gabriela Koukalová oznámila, že si potřebuje od vrcholového sportu odpočinout. Návrat si tehdy prý nedokázala představit a o dění v českém biatlonovém prostředí se rozpovídala v rámci své knihy, která mezi kolegyněmi vzbudila obrovskou vlnu nevole a silné kritiky. Nyní se zdá, že se Koukalové chuť přeci jen vrátila, protože oficiálně oznámila, že se připravuje na comeback. Vzorem pro toto rozhodnutí se jí prý stal Jaromír Jágr, který ani ve svém vysokém věku stále nehodlá odejít do důchodu.

Na Facebooku se rozpovídala o svých plánech

Gabriela Koukalová je známá tím, že své pocity ráda svěřuje fanouškům na sociálních sítích. O rozruch se postarala jedním z posledních statusů, ve kterém uvedla:

„Jarda se rozhodl naskočit zpět podle svého aktuálního pocitu. A mé aktuální pocity? Ráda bych vše rozsekla do konce května.“

Podle těchto slov to vypadá, že se Koukalová rozhodla zakopat válečnou sekeru a pokusit se o návrat mezi světovou elitu. Její slova potvrzuje i několik fotografií, na nichž je zachycena při moření těla v posilovně nebo výjezdech na běžkách. Na prosincovém vyhlášení nejlepšího tuzemského sportovce roku se rozpovídala o pokusu začít s intenzivním tréninkem. Podle všeho by tedy měl konec května přinést jasné rozhodnutí, jak to s kdysi nadějnou sportovkyní bude dál. Nabízejí se v podstatě dvě možnosti, buď definitivně ukončí kariéru a nebo se k biatlonu vrátí.

Bude o ní český národní výběr ještě stát?

Otazníky samozřejmě nevisí pouze na fyzickým stavem Koukalové. Řeší se také, jestli bude český reprezentační tým ochoten ji opět přijmout do svých řad. Podle názorů mnohých sportovních odborníků se tento scénář být příliš nadějným nejeví. Koukalová se totiž ve své autobiografické knize do domácího sportovního prostředí poměrně slušně opřela a hodně lidí jí dodnes nemůže přijít na jméno.

Nabízí se ještě druhá, méně pravděpodobná varianta. Koukalová by kolem sebe mohla vybudovat vlastní podpůrný tým a fungovala by v reprezentaci jako samostatná jednotka. Nikdo si teď neodváží tvrdit, jak situace kolem biatlonistky nakonec dopadne. Ani prezident svazu Jiří Hamza zatím nechce vydávat matoucí prohlášení a proto se vyjádřil takto:

„Já mám Gabču rád, ale nebudu přiživovat mediální spekulace. Moje stanovisko je pořád stejné. Nikdo Gábině určitě nebude bránit, pro český biatlon udělala hodně. Pokud se bude chtít vrátit a všechny věci se vyřeší, rádi ji přijmeme. My jsme jí jako svaz nikdy dveře nezabouchli, nevidím důvod, proč bychom měli měnit stanovisko.“

Foto: frekvence1.cz