Mistrovství světa v League of Legends proběhne v Šanghaji, oznámil RIOT.

Zdroj fotografie: espn.com

Riot Games oznámili další plány pro sezónu 2020 a 2021. Hru League of Legends a především turnaje čekají změny. Koronavirus mění i svět počítačových her.

Problémy s koronavirem.

Jako všechny sporty i elektronické sporty zaznamenaly velké úpadky. Absence živých turnajů doslova otřásla celou scénou. Všechny hry byly hrané pouze online, což značně separuje fanoušky od dění.

Zdroj fotografie: https://lolesports.com/

Riot games bojuje zpět.

Včera vedení Riot games oznámilo velice příjemnou zprávu. Mistrovství světa v League of Legends se rušit nebude a proběhne v Šanghaji od 25.řijna do 31. října. Finále celého turnaje bude hostováno na stadionu Shanghai Pudong Football Stadium. Zatím je ve hvězdách, zda na stadionu budou fanoušci.

Vyjádření Riot games.

Současný šéf a SEO Riot Games Nicolo Laurent na svém Twitteru ve spojitosti s turnajem uvedl:

„Celý náš tým pečlivě sledoval celou situaci ohledně COVID-19. Jsme ve spojení s doktory a s vedením státu. Pracujeme na plánu, který zajistí bezpěčný průběh celého turnaje. Postupujeme dle platných předpisů a doporučení světové zdravotnické organizace.“

Zdroj fotografie: espn.com

Současná situace v Číně.

Čina je jedna z mála regionů, kde funguje Leagu of Legends liga poměrně normálně. Liga je současně hrána na Hongqiao World IE Hub. Týmy i hráči hrají živě z stadionu. Bohužel fanoušci mají přístup zakázán.

Kdo bude hostit mistrovství světa?

Z důvodu absence diváků se mistrovství světa v League of legends vrátí do Číny v roce 2021. Původně mělo mistrovství světa 2021 hostit Amerika, ale z různých problémů odstoupila a Čína se dočká dokonce dvou šampionátů ve dvou letech. Naposledy Čina hostila mistrovství světa v roce 2017.