Miliardáři mezi bývalými sportovci, kdo je na prvním místě?

                   

Není žádným překvapením, že vrcholoví sportovci během své kariéry přijdou k penězům, o kterých se nám ostatním ani nezdá. Nicméně se mezi nimi najdou i tací, kteří díky slavnému jménu dokáží vydělávat miliardy i po ukončení své sportovní kariéry. Rozhodli jsme se pro vás představit žebříček těch neúspěšnějších (a nejbohatších) z nich.

5. místo – Roger Staubach

Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu působil v nejvyšší lize dlouhých 10 let. Za ta léta se svým týmem dvakrát vyhrál finále Super Bowlu. Jednou byl zvolen nejlepším hráčem ligy. Dva roky před ukončením kariéry sportovce se rozhodl začít budovat realitní společnost The Staubach Company. Firma dlouhodobě prosperovala a roce 2008 Roger svůj podnik prodal za neuvěřitelných 14 miliard! Nyní je jeho jmění odhadováno na 13,6 miliardy korun.

i

4. místo – Magic Johnson

Hvězdný hráč basketbalu Magic Johnson měl slibně rozjetou kariéru. Získal titul nejužitečnějšího hráče NBA a s týmem Los Angeles Lakers vyhrál pětkrát titul mistra ligy. V roce 1991 šokoval svět zprávou o tom, že se nakazil virem HIV, načež okamžitě ukončil kariéru. Následně začal vydělávat investicemi a spolupracemi se Starbucks nebo 24 Hour Fitness, které jej vynesly až do tohoto žebříčku s majetkem v hodnotě 13,62 miliardy korun!

i

3. místo – Tiger Woods

Kouzelník s holí v ruce se stal synonymem pro svět golfu. Během své dlouhé kariéry dominoval téměř ve všech turnajích a pozici světové jedničky držel neuvěřitelných 545 týdnů. Není proto divu, že se stal tváří mnoha reklamních kampaní, které mu zajistily třetí místo a majetek 16,7 miliardy korun!

i

2. místo – Michael Schumacher

Pilot Formule 1 se stal první osobou, která si závody dokázala vydělat miliardu dolarů. Díky svým úspěchům na dráze, kde dlouhá léta jasně dominoval, získal také mnoho reklamních spoluprací, které mu v kombinaci se závoděním přinesly aktuální jmění v hodnotě 18,1 miliardy korun!

i

1. místo – Michael Jordan

Absolutní legenda nejznámější basketbalové NBA si jen hraním vydělala přes 2 miliardy korun. Stala se z něj tak populární osobnost, že se několikrát objevil ve filmu a propůjčil tvář mnoha světoznámým společnostem. Všechny tyto skutečnosti mu zařídily prvenství v našem žebříčku s majetkem neskutečných 37,45 miliardy korun!

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články