Mercedes f1 team mění barvy na černou pro rok 2020! Hamilton a Mercedes bojují proti rasismu.

black livery mercedes
Zdroj fotografie: instagram.com/mercedesamgf1

Tým, který je znám jako „Silver Arrows“(Stříbrné šípy), mění své barvy aut, helem i oblečení na černou. Aktuálně nejlepší tým světa Mercedes-AMG Petronas Motorsport v čele s Lewisem Hamiltonem bude vést boj proti rasismu a diskriminaci.

Oznámení přišlo uprostřed doby globálních protestů. Black Lives Matter – hnutí, ke kterému se šestinásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton hrdě hlásí.

lewis hamilton foto
Zdroj fotografie: www.mercedesamgf1.com

Mercedes vs Rasismus

Lewis Hamilton již jako reakci na dění ve světě založil komisi, která má za úkol zlepšit různost ras v motorsportu. Mezitím Formule 1 a FIA odstartovala kampaň #WeRaceAsOne na podporu všech ras a pohlaví. Samotné FIA vedení zavedlo nové plány pro zaměstnání více lidí jiných ras.

Šéf Mercedes-AMG Petronas Motorsport Toto Wolf vyjádřil svůj názor na celou aféru.

Rasismus a diskriminace nemá v naší společnosti, v našem sportu nebo našem týmu žádné místo. Mít dobré myšlenky nestačí, když je nikdo neříká nahlas.

„Chceme použít náš hlas a propagovat respekt a úctu. Náš tým bude po celou sezónu jezdit v černých barvách. Chceme tím ukázat naše snahy udělat tento svět lepším.“

staré auto mercedes
Zdroj fotografie: mercedesamgf1.com

Aktuálně je v Mercedesu okolo 3% minoritních ras. Dalších 12% jsou ženy. Tým uvedl, že chce tato čísla razantně změnit. Také proto celý tým nedávno oznámil nový program pro udržení rovnosti všech ras v celém týmu.

Nejen formule, ale i oblečení

Další novinkou je oblečení obou jezdců (Lewis Hamilton a Valteri Bottas). Oba jezdci budou nosit černé oblečení. Helmy se také budou měnit (koncept zatím nebyl zveřejněn). Dále na autech Mercedes bude uveden nápis: END RACISM.

Mnoho dalších týmu se k celé situaci také aktivně postavilo. Mercedes-AMG Petronas Motorsport byl ale jediný tým, který boj proti rasismu převedl na jinou úroveň.