Marcus “Buchecha” Almeida se podepsal s ONE Championship!

marcus “buchecha” almeida
Zdroj fotografie: tapology.com

Marcus „Buchecha“ Almeida, 13x mistr světa v Brazilském Jiu Jitsu podepsal dlouhodobou smlouvu s organizací One Championship. Zápasit bude v těžké váze.

Buchecha bude v těžké váze již letos.

Třicetiletý Brazilec měří celých 190 centimetrů. Celou svou BJJ kariéru se pohyboval okolo 100 kg. Proto není divu, že Marcuse uvidíme v těžké váze ONE FC. Dle manažera Alio Abdelazize zápasit bude koncem roku 2020, popřípadě na začátku roku 2021.

Více o Marcusovi najdete na sportyzive.cz

Zdroj fotografie: ibjjf.com

Kron Gracie a Garry Tonon.

Kron Gracie je jméno, které představovat nemusím, dnešní UFC hvězda také dříve zápasila právě v Asii v organizaci Rizin. Následně se vyhoupnul do UFC, kde současně bojuje o titul pérové váhy.

Garry Tonon je jeden z nejlepších zápasníků BJJ všech dob. Je trenérem nejlepšího zápasníka dnešní doby Gordna Ryana, který se také chystá do MMA. Garry Tonon má zatím pět zápasů a pět výher. Zápasí také v organizaci ONE Championship. Všechny své zápasy zatím dominoval.

Zdroj fotografie: ufc.com

Co je Brazilské jiu-jitsu (BJJ)?

Brazilské jiu-jitsu (BJJ) je dnešní době velice oblíbený a rychle rostoucí bojový úpolový sport. Na rozdíl od jiných bojových sportů se zde nepoužívají k výhře soupeře údery a kopy, ale páky a škrcení. V podstatě jde o MMA bez úderů. Rozlišujeme dvě varianty – s kimonem (Gi) a bez kimona (no-Gi), neboli grappling. Techniky v obou disciplínách jsou si velmi podobné. Boj začíná v postoji, kdy se pomocí zápasnických technik (shozy, porazy, vychýlení, přehozy) dostávají oba soupeři na zem, kde se snaží o submisivní techniky (škrcení, páčení).

zdroj textu arenapk.cz