Lewis Hamilton po prodělání koronaviru dorovnal Schumachera: Jsem zničený, necítím se vůbec dobře – SportyŽivě

Lewis Hamilton po prodělání koronaviru dorovnal Schumachera: Jsem zničený, necítím se vůbec dobře

                   

Poslední závod letošního ročníku Formule 1 byl náročným i pro Lewise Hamiltona. Britský jezdec, který nejprestižnější motoristickou událost ovládl počtvrté za sebou a posedmé celkově a dorovnal tak historický rekord Michaela Schumachera. Jak po závodě přiznal, po prodělání koronaviru se stále necítí nejlépe. „Jsem zničený. Necítím se vůbec dobře. Ale jsem šťastný a vděčný, že jsem naživu a můžu bojovat za každý den,“ dodává.
Hamilton i před nedávno prodělanou nákazu koronaviru dokázal při letošní derniéře vyšplhat na stupně vítězů. „Podařilo se mi i přes okolnosti dokončit sezónu na třetím místě, za což bych chtěl poděkovat svému týmu, že díky nim jsem mohl přispět,“ dodal Hamilton po závodě v Abú Dabí před kterým měl již celkové vítězství jisté.

„S ohledem na posledních pár týdnů, které jsem zažil, jsem s víkendem celkově spokojený. Byl to pro mě fyzicky opravdu těžký závod. Celý rok jsem byl fyzicky v pořádku, ale dnes jsem rozhodně nebyl,“ prohlásil. „Nemyslím si, že jsem byl nikdy tak unavený. Jsem jen rád, že je po všem. Moje tělo se necítí skvěle, ale musím se dívat na tu světlou stránku,“ pžiznal.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Jsem opravdu vděčný za své zdraví, za to, že jsem naživu, a těším se, až se z toho období, kdy jsme byli pryč, vzchopím a poté dostanu své tělo tam, kde vím, že by mělo být,“ dodává. Pětatřicetiletý Brit bude mít na rekonvalescenci 96 dní než začně nadcházející ročník Formule 1.

„Koronavirus není legrace,“ řekl. „Vždycky se cítím divně, když vidím světové lídry jak se smějí, jako by to nic nebylo,“ přiznává. „Ale Jsem šťastný, že jsem tu mohl tento víkend být, i když vím, že jsem neby v takové formě jako jsem byl po zbytek sezóny, ale tam, kde je vůle, tak je i cesta,“ dodal.

Hamilton patří dlouhodobě k nejúspěšnějsím jezdcům Formule 1. V minulých čtyřech sezónách jasně dominoval a získal jasně nejíce bodů do tabulky jezdců. Výsadní postavení má i jeho stáj Mercedes-AMG, která zvítězila v poháru konstruktérů již posedmé za sebou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 124 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit