Ledecká sundala lyže, vzala prkno a dojela si pro druhé místo

Foto: zimbio.com

Těžko bychom hledali všestrannější sportovkyni, než je naše Ester Ledecká, která dlouhodobě sbírala cenné úspěchy na snowboardu a potom přišla olympiáda, kde všem vytřela zrak na… ano, na lyžích. Nyní už střídá obě dvě disciplíny a musíme říci, že se jí velmi daří ať už na dvou, tak na jednom prkně.

Sundala lyže a připnula snowboard

O minulém víkendu jsme ji ještě mohli vidět na závodech Světového poháru v Zauchensee, kde se v sobotu účastnila sjezdu – získala osmé místo, a v neděli v kombinaci – získala šesté místo. Potom následoval přesun, jelikož se chtěla ukázat také ve Světovém poháru v rakouském Bad Gasteinu, kde pro změnu závodila na snowboardu. Měla tak v podstatě jenom dva dny na to, aby se aklimatizovala. Jak se ukázalo, tento nedostatek času nebyl žádným problémem.

Brala druhé místo

Už při kvalifikaci ukazovala, kdo bude s největší pravděpodobností dominovat. Kvalifikaci celkem jasně vyhrála, a tak následovaly vyřazovací jízdy. Ty zvládla celkem hladce. Následovala semifinále, kde zdolala Němku Němku Carolin Langenhorstovou a mohla jít vstříc finálové jízdě, kde byla její soupeřkou Hofmeisterová z Německa. Na tu bohužel Ester Ledecká nestačila, a tak se musela spokojit „až“ s druhým místem. I to je velký úspěch, zvláště když k tomu přidáme fakt, že pouhé dva dny před tím se ještě proháněla na lyžích a na pořádnou aklimatizaci ani přípravu neměla zase až tak moc času.

Na čem příště?

Plán na tuto sezonu je jasný. Ester Ledecká chce i nadále střídat obě disciplíny a neustále měnit lyže za snowboard. V obou sportech ukazuje svou výjimečnost, i když pravdou je, že snowboard jí jde z celkově dlouhodobého hlediska přece jenom o kousek lépe. Na lyžích však jde neustále kupředu. Její fanoušci se na ní mohou těšit v paralelním obřím slalomu, ve Slovinsku, v Rogle. V plánu má také jet dva sjezdy v Bansku v Bulharsku, kde dokonce zabojuje o malý křišťálový globus.

Foto: zimbio.com